Indrek Kald • 28 oktoober 2019

Kuigi riigi andmesidevõrk on dubleeritud, jäi see tormile alla

Mitmel pool Eestis möllanud tormi põhjustatud ulatuslike elektrikatkestuste tõttu tekkisid suured häired Lõuna-Eestis nn riigivõrgus, mis pakub internetti kohalike omavalitsustele ning riigiasutustele.

Enim oli riigivõrk häiritud Lõuna-Eestis, kus on ka kõige rohkem elektrikatkestusi.  Foto: elektrilevi.ee/et/katkestuste-kaart/

Riigi infosüsteemi ameti teatel on andmeside häiritud või maas ligikaudu 30 kohas. Seejuures oli piiriületus ajavahemikul 9-11.30 häiritud politsei- ja piirivalveameti Luhamaa piiripunktis. Nüüdseks on piiripunkti andmeside taastatud.

Öösel puudus andmeside Võrus asuvas Lõuna-Eesti haiglas ning jätkuvalt puudub internet mitmes Võrumaa ja Põlvamaa koolis ja kohalikus omavalitsuses.

RIA kinnitusel on riigivõrgu sidepunktid dubleeritud, kuid ulatusliku elektrikatkestuse tõttu on ka dubleeritud võrk maas. RIA tehnikud töötavad, et side kiiresti taastada, kuid see sõltub suuresti sellest, millal elektriühendus on taas üleval, teatas amet.

Kus piirkonnas on veel elektrikatkestused, saab näha Elektrilevi kaardilt.

RIA pakub andmeside- ja internetiteenust riigiasutustele ning kohalikele omavalitsustele, erandjuhul lisaks ka riigi nimel avalikku teenust osutavatele juriidilistele isikutele. Ka arendab RIA magistraalvõrku ja pakub riigivõrgu klientidele võrguteenuseid. Samuti haldab RIA dubleerivat interneti sõlmpunkti RTIX ning majutab interneti juurnimeserverit.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821