Autor: Indrek Kald • 11. november 2019

Startup Week tänasest kuues Eesti linnas

Täna algab kuues linnas startup-kogukonna aasta suurim sündmus Startup Week Tallinn, mille programmis on 75 tasuta üritust. Neist 18 toimub esmakordselt väljaspool pealinna Pärnus, Tartus, Narvas, Jõhvis ja Kohtla-Järvel.
Startup Week Tallinn 2018.
Foto: startupestonia.ee

Mitmed Eesti iduettevõtted avavad nädala jooksul huvilistele oma kontorite uksed ja näitavad iduettevõtjate telgitaguseid. Startup-maailma tipptegijad jagavad oma kogemusi, rääkides nii edulugudest kui ka õppetundidest. Suurt tähelepanu pööratakse ka kasvavale põlvkonnale, et äratada noorte huvi ettevõtluse, tehnoloogia ja teaduse vastu, teatasid korraldajad.

TranfserWise´i arendusjuht Alvar Lumberg kutsus huvilisi külastama iduettevõtteid. "Tehnoloogiaettevõtted saavad innustada noori IT-karjääri valima. Sellele viitasid ka TransferWise´i tellitud ja Tartu Ülikooli poolt läbiviidud uuringu tulemused, mis näitasid, et noored hindavad eriti kõrgelt just ettevõtete külastusi – need inspireerivad kooliõpilasi ja annavad tehnoloogiaettevõtte igapäevaelust vahetu ettekujutuse," sõnas ta.

"Seetõttu korraldame erinevaid üritusi, et näidata noortele, et IT ei ole vaid programmeerimine või arvutite remont ning loodame koostöös Startup Weekiga sütitada noortes suurema huvi tehnoloogia valdkonna vastu," kinnitas Lumberg.

Startup Week Tallinna ühe eestvedaja Triin Ilvese sõnul on selline programm maailmas unikaalne, sest haarab mitmeid linnu. "Toome programmis kokku parimad kogemused, säravaimad tegijad ja nende inspireerivad lood ning esmakordselt laiendame programmi ka väljapoole pealinna, tuues ettevõtlikku mõttelaadi ja inspiratsiooni ka regionaalsetesse keskustesse," kirjeldas Ilves.

Kuigi sel aastal ei olnud korraldajate eesmärk suurendada nädala raames toimuvate ürituste hulka, ületas huvi ootusi. Mullu toimus Startup Week Tallinna raames 62 üritust, mida külastati kokku ligi 3000 korda, selle aasta festival on kasvanud Euroopa ja ka maailma üheks suuremaks.

Startup Week Tallinna programmi põhiteemadeks on tuleviku tegijad, roheline generatsioon, kõikvõimas tehnoloogia ja ühtne kogukond. Teemad ja sündmused on valitud nii, et need soodustaks koostööd ja ühisalgatusi ning kõnetaks nii ettevõtjaid ja ühisalgatusi kui ka tavalisi inimesi ja erinevate tegevusvaldkondadega tugiorganisatsioone.

Startup Week on maailma üks suurimaid startup-kogukonna algatusi, mis sai alguse üheksa aastat tagasi Ameerika Ühendriikides. Nüüdseks korraldatakse festivali 90 linnas üle maailma ja neljandat aastat ka Eestis. Startup Week Tallinna suurtoetaja ja eestvedaja on Startup Estonia ning festivali aitavad korraldada kümned vabatahtlikud. Startup Estonia programmi viib ellu KredEx.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052