Autor: Indrek Kald • 13. november 2019

IT-tudengite lahendused jõudsid häkatonilt otse elektroonikafirmadesse

Nädalavahetusel toimunud häkatonil lahendasid Tallinna tehnikaülikooli IT-tudengid ülesandeid elektroonika ja asjade interneti valdkonnast. Nii mõnigi nende pakutud lahendus leiab ettevõtetes reaalset kasutust.
Häkatonil osales 33 tudengit nii bakalaureuse-, magistri- kui doktoriõppest.
Foto: TTÜ

Häkatoni "Kognitiivne elektroonika nutika keskkonna jaoks" korraldaja, tehnikaülikooli elektroonikainstituudi professori Yannick Le Moulleci sõnul töötasid kümme võistkonda 48 tunni jooksul ettevõtete ja teadusasutuste väljapakutud ülesannetega.

Lahendusi ootasid tudengeilt superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies, asjade interneti idufirma Thinnect, valvesüsteemide looja Crabsec, e-riigi baastehnoloogiaid pakkuv Cybernetica, asjade interneti tehnoloogia arenduskeskus Eliko ja ka tehnikaülikool ise.

Häkatonil uuriti asjade interneti põhise superkondensaatori loomist, visuaalse radari loomist, nutikate külade arendamist, otsisid lahendusi nutikale prügimajandusele. Muuhulgas analüüsiti, kuidas visualiseerida inimeste liikumist ruumis, et saada hea situatsiooniteave toas eakate inimeste tegevuste kohta, kuidas saavad välistingimustes olevate spordiradade andmed motiveerida inimesi neid radu sagedamini kasutama ning milline andur ja lahendus oleks kõige parem, et jälgida büroohoonete treppe ja lifte ning motiveerida inimesi sagedamini treppe kasutama.

"Kõik võistkonnad pakkusid välja lahendusi või ettepanekuid, mida ettevõtted saavad ise edasi uurida," rääkis Le Moullec. "Mul on eriliselt hea meel, et osad meeskonnad said ettevõtetelt pärast häkatoni kutse, et lahendust edasi arendada," lisas ta.

TalTechi IT-teaduskonnas on häkatonid ja projektiained oluliseks õppemeetodiks, mis annavad meeskonnatöö kogemuse piiratud aja ja vahendite tingimustes.

"Tudengid saavad häkatonidel osalemisega kogemusi reaalsete, praktiliste probleemide lahendamisel. Ettevõtete jaoks on häkatonid hea võimalus leida innovatiivseid lahendusi teemadele, mis on küll olulised, kuid kipuvad jääma kiireloomulisemate ülesannete varju," lisas Le Moullec.

TTÜ professori sõnul tekitas häkaton osades tudengites suuremat huvi elektroonikavaldkonna vastu. "Mõned tudengid uurisid ka võimalusi tegeleda sarnaste projektidega õppetöö kõrvalt," sõnas Le Moullec.

Häkatonil osales 33 tudengit nii bakalaureuse-, magistri- kui doktoriõppest. Ürituse korraldas tehnikaülikooli Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituut. Instituut on IT-teaduskonna üksus, kuhu kuuluvad elektroonika ja sidetehnika õppekeskus, kognitroonika teaduslabor, kommunikatsioonisüsteemide uurimisrühm ja mõõteelektroonika uurimisrühm.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 5836 1474