Autor: Indrek Kald • 8. aprill 2020

Operail võtab mitme aegunud kaubaveo infosüsteemi asemel kasutusele ühe uue

Uue kaubaveo infosüsteemi kasutuselevõtuga astub mitmes riigis tegutsev Eesti transpordi- ja logistikaettevõte Operail olulise sammu raudteekaubavedude digitaliseerimise valdkonnas.
Riigifirma Operail juht Raul Toomsalu.
Foto: Marianne Loorents

"21. sajandil peab info olema digitaalne ja liikuma kiiresti. Lõpuks jõuame raudteesektoris nii kaugele, et saame tervitada uue aja infosüsteemi, mis muudab meie tegevuse oluliselt tõhusamaks," sõnas Operaili juhatuse esimees Raul Toomsalu.

Ettevõte loodab uue süsteemi 100% kasutusele võtta järgmise aasta suvel. "Selge on, et pikk teekond on veel ees, kuid esimesed sammud on tänaseks astutud," märkis ta pressiteates.

Hetkel kasutab Operail raudteekaubavedude korraldamiseks mitmeid erinevaid infosüsteeme, mis on ajale jalgu jäänud ning mida omavahel integreerida oleks ebamõistlik.

"Saame kokku koondada kaubaveo planeerimise ja opereerimisega seotud süsteemid ja luua ühtse terviku, et pakkuda senisest paremat kliendikogemust ja suurendada raudteevedude efektiivsust," selgitas Toomsalu.

Rahvusvahelise konkursi tulemusel sai Operaili partneriks Prantsusmaa ettevõtte CRX Software, mis on spetsialiseerunud kaubaveo infosüsteemi loomisele ja arendamisele.

"CRX Software´i toode RailCube võimaldab meil digitaliseerida kõik need andmed, mis täna liiguvad paberkandjal ning suunata tööprotsesse digitaalsetesse vahenditesse. See tähendab, et näiteks meie vedurijuhid ja vagunite ülevaatajad-remontijad hakkavad kasutama mobiilseid vahendeid töö tegemiseks," rääkis Operaili innovatsioonijuht Margus Õun.

"Oleme teadaolevalt esimene raudtee-ettevõte lähiregioonis, kes hakkab kasutama Lääne-Euroopas kasutusel olevat kaubavedude infosüsteemi raudteevedude teenindamiseks," lisas ta.

CRX Software´i äriarenduse eest vastutav Dennis Hendriksen lisas pressiteates, et Operaili jaoks tähendab RailCube´i kasutuselevõtt senisest sujuvamaid äriprotsesse ja tõhusamaid igapäevatoiminguid.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755