Küsitleme Eesti ettevõtteid ja asutusi küberrünnete teemal, kogumaks ja jagamaks teavet, kuidas võib rünnakute ohvriks langeda ning mida ses olukorras teha.

- Pilt on illustratiivne.
- Foto: Robinraj Premchand / Pixabay
Küsitlus on mõeldud ettevõtetes-asutustes IT-küsimuste ja küberturbe eest vastutavatele isikutele.
Küberintsident on olukord, kus rikutakse organisatsiooni, asutuse või üksikisiku infosüsteemi ja/või selles oleva teabe konfidentsiaalsust, terviklust ja käideldavust. Küberintsidendid on ka olukorrad, kus kasutatakse omavoliliselt kellegi teise infosüsteemi või häiritakse tahtlikult selle toimivust.
Mullu puutus küberrünnakute või muude küberturbe ohuolukordadega kokku 55% Eesti ettevõtetest, sealhulgas 41% ühe korra ja 14% korduvalt, selgus
värskest uuringust. Kõige levinumad ohud olid petu- või õngitsuskirjad, otsest kahju tekitavad viirused ja pahavara ning robotvõrgustikega seotud ohuolukorrad. Samas oli eelmisel aastal võrreldes varasemaga enam ettevõtteid, mis puutusid kokku teenustõkestusrünnakutega (DDoS) ning sagedamini esines ka andmelekkejuhtumeid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Küberturvalisus on teemaks ka 16. mail Tallinnas toimuval IT-juhtimise aastakonverentsil:
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?