Kuigi paljud IKT-ettevõtted püüavad palgata tudengeid juba varakult, on akadeemiline kraad TalTechi infotehnoloogia teaduskonna magistrikavade prodekaani Ingrid Pappeli sõnul väärtuslik ja laiendab karjäärivõimalusi rahvusvahelisel tasandil.
“Kraad on midagi sellist, mis jääb sulle ja mis avab sulle võimalused laiemalt. Ühel hetkel võib ettevõte sind uuema kompetentsi vastu välja vahetada või tulevad elus muud muudatused, näiteks liigud Eestist välja. Mujal maailmas küsitakse, mida sa oskad ja näita seda tunnistust või kraadi, mis tõendab seda oskust,” rääkis ta.
Äripäeva raadio saatesarjas “Äri ja tehnoloogia” kinnitas Ingrid Pappel, et akadeemiline maailm ei seisa paigal – õppekavad muutuvad koos tehnoloogiaga ning sektorile vajalikke oskuseid arvestades.
Saates räägiti lisaks ettevõtete ja ülikooli koostööle ka tudengite praktikavõimalustest ning rõhutati, et uuenduslikud õppevormid nagu mikrokraadid ja tööstusmagistratuur on olulised täiendkoolitused IKT-valdkonna professionaalidele.
Koostöös ITLiga valmiva saate “Äri ja tehnoloogia” stuudios oli seekord tehnikaülikooli infotehnoloogia teaduskonna magistrikavade prodekaan Ingrid Pappel, saadet juhtis ITuudised.ee juht Indrek Kald.
Kuula saadet “Äri ja tehnoloogia” siit: