PRIA juht Margus Noormaa kritiseeris hiljuti, et avalikus sektoris puudub keskne IT-juhtimine: kõrgeimad IT-juhid on riigi IT-majade juhid ja see pole mõistlik.
Foto: Liis Treimann
Riigi IT-süsteeme arendavate-haldavate IT-majade töötajate arv on mõne aastaga enam kui kolmandiku kasvanud, millega annab riik panuse palgarallisse ja konkureerib üha enam IT-ettevõtetega. Seda suundumust on IT-firmade juhid tänavu korduvalt kritiseerinud.
Sel nädalal toimus Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) eestvedamisel suurõppus, kus harjutati riigi IT-majade, muude asutuste ja küberreservi koostööd kriisi lahendamisel.
Riigi IT-süsteeme arendavate IT-majade töötajate arv on mõne aastaga enam kui kolmandiku kasvanud, millega annab riik panuse palgarallisse ja konkureerib üha enam IT-ettevõtetega.
Enamiku ministeeriumite külge tekkinud riigi IT-majad sarnanevad üha enam ettevõtetega, mis napsavad erasektorilt tööd ja spetsialiste eest ära. Nende majade konsolideerimine aitaks maksumaksja raha tublisti kokku hoida, kirjutab IT- ja ärinõustamisfirma CGI Eesti tegevjuht Andres Birnbaum.
Nõudlus innovaatiliste lahenduste järele on suurem kui kunagi varem. Ettevõtted seisavad silmitsi üha keerukamate ohtudega, alates lunavara rünnakutest kuni andmetöötluse geopoliitiliste aspektideni. Samuti tuleb sammu pidada võimsate tehnoloogiliste arengutega: kvantarvutid ning ettevõtte andmete ülesed otsingusüsteemid on vaid mõned neist.