Tartu parim väikeettevõtja oli eelmise aasta tulemuste põhjal Mooncascade OÜ

Asko Seeba
Mooncascade´i asutaja ja juht Asko Seeba.

Tartu parim väikeettevõtja oli eelmise aasta tulemuste põhjal Mooncascade OÜ. Enim töökohti lõi Kodumaja AS, suurim ekspordi kasvataja oli OÜ TMB Element ja suurim investeerija AS Tartu Veevärk.

"Tartu parimate ettevõtete aastatulemuste üle võib vaid rõõmustada. Eriti hea meel on tõdeda, et Tartu ettevõtluse üks lipulaevu - Kodumaja AS on jätkuvalt orienteeritud uuendustele ja oma valdkonna tipptegijana kasvab ning loob juurde töökohti," ütles linnavalitsuse ettevõtluse osakonna juhataja Malle Blumenau. Tartu parimaks väikeettevõtjaks tunnistatud Mooncascade OÜ on 2009. aastal Skype’i tarkvarainseneride loodud ettevõte, mille tegevusalaks on veebi ning mobiili tarkvaraarenduse täisteenuse osutamine nii kodumaisel kui ka rahvusvahelisel turul.

Kodumaja AS lõi 2015. aastal juurde 59  uut töökohta. Ettevõtte põhitegevus on (puit)karkassehitiste projekteerimine ja ehitamine tehases toodetud elementidest.  2015. aasta lõpus valmis aktsiaseltsil Kodumaja 14-korruseline ja 51 meetri kõrgune maailma kõrgeim puitmaja.

Suurim ekspordi kasvataja OÜ TMB Element tegeleb monteeritavate raudbetoontoodete tootmise ja  müügiga. OÜ tegutseb peamiselt Eesti, Skandinaavia ja Soome turul. Ettevõtte müügitulu oli 24.6 miljonit eurot ning eksport 16.5 miljonit eurot.

Suurim investeerija AS Tartu Veevärk investeeris 2015. aastal kokku 7.7 miljonit eurot.

Aasta turismiteoks tunnistati Hektor Design Hostel. Meditsiini ja eluteaduste valdkonna ettevõtjatest oli parim OÜ EST-DOMA. Tartu Teaduspargi aasta ettevõtteks tunnistati Solis BioDyne OÜ, edukaim SA Tartu Ärinõuandla toel alustaja oli Disaintekstiil OÜ ja Tartu Loomemajanduskeskuses – Teenu OÜ. Tartu Kutsehariduskeskuse parim koostööpartner oli mullu AS HANZA Mechanics Tartu.

Parimate ettevõtjate väljaselgitamisel kasutati alusandmetena kõigi Tartu linnas registreeritud ettevõtjate poolt äriregistrile enne 1. juulit 2016 esitatud 2015. a majandusaasta aruande näitajaid. Parimate ettevõtjate autasustamine toimub 27. septembril  Dorpati Konverentsikeskuses.

Tartu linn valib parimaid ettevõtjaid alates 1998. aastast

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Tallinna Linnakantselei otsib IT TEENUSTE PROJEKTIJUHTI

Tallinna Linnakantselei

09. märts 2018

Arvamused

Teabevara