Idufirmade kiirkohting toob kokku ligi 200 ettevõtlushuvilist

Täna, 27. oktoobril toimub Tallinnas Erinevate Tubade Klubis enam kui 130 alustava ettevõtja ja 40 mentori osavõtul iduettevõtete kiirkohting Startup Speed Dating Night. Tegu on Eesti ühe suurima startup-meeskondade mentordamissündmusega.

Kiirkohtingul esitlevad startup-meeskonnad oma äriideid mentoritele, kes omakorda pakuvad tudengitele tagasisidet tulenevalt oma ekspertteadmistest ja valdkonnast. Sündmuse eesmärk on anda noortele ettevõtlushuvilistele nn reaalsuskontroll, luua suhteid kogukonnaga ning leida mentorid, kellega tulevikus koostööd jätkata.

Sündmuse veavad käima inspireerivate sõnavõttudega Taxify tegevjuht Markus Villig, majandusanalüütik Peeter Koppel ning iduettevõtete börsi Funderbeam turundusvedurid Mads Dalsgaard ja Björn Lapakko.

Sündmuse ühe korraldaja Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia ettevõtluspartnerluse koordinaatori Marek Mühlbergi sõnul on ülikoolide ühine eel-startup faasi programm kriitilise tähtsusega kogu Eesti iduettevõtluse ökosüsteemi jaoks. „Eel-startup faasi programme sellises mahus, nii koordineeritult ja kõrge kvaliteediga, varasemalt ei eksisteerinud,“ lisas Mühlberg.

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni ja ettevõtluskeskus Mektory start-up programmijuhi Anu Oksa sõnul on sündmuse formaat end tõestanud ning osalejate poolt hästi vastu võetud. „Möödunud aastal oli osalejaid ja mentoreid natukene vähem, mistõttu on hea meel tõdeda, et huvi STARTERi programmi vastu sel aastal on märgatavalt kasvanud,“ tõdes Oks.

Edu & Tegu STARTER programm koondab kokku kaheksa Eesti ülikooli ettevõtlusvaldkonna kompetentsid. Mentorõhtu korraldusmeeskonna eesotsas on just loomeettevõtluse ja tehnoloogiaettevõtluse programmi juhtivad ülikoolid, kus loomeettevõtluse suuna juhtkeskus on Tallinna Ülikool ning tehnoloogiaettevõtluse suuna juhtkeskus on Tallinna Tehnikaülikool. Alustavatele startup tiimidele mõeldud programm käivitus möödunud aasta sügisel ning tänaseks programmi läbinud mitusada noort.

Startup Speed Dating Night toimub Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business Schooli ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori koostöös juba teist korda.

Startup Speed Dating Nighti ja Edu & Tegu STARTER programmi tegevusi toetatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi poolt.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Arvamused

Teabevara