Smart-ID ületas 100 000 kasutaja piiri

SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuhi Liisa Lukin
SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuhi Liisa Lukin

Eestis on SK ID Solutionsi uue elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID kasutusele võtnud juba 30 000 inimest. Kokku on Smart-ID kasutajaid Baltikumis üle 100 000.

Alates Smart-ID turuletoomisest on iga päev lisandunud uusi kasutajaid ning praeguseks on Baltikumis ületatud 100 000 aktiivse Smart-ID kasutaja verstapost. Kõikidest Smart-ID kasutajatest on pea 50 000 Lätist ning üle 23 000 Leedust.

SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuhi Liisa Lukini sõnul on 100 000 Smart-ID kasutaja piiri ületamine paari esimese kuuga väga hea tulemus: „Arvestades, et Läti on SK ID Solutionsi jaoks uus turg, on 50 000 sealset kasutajat eriti rõõmustav saavutus. Head meelt teeb ka kasutajate väga positiivne tagasiside Smart-IDle. Seda eriti just Lätis, kus siiani praktiliselt puudus mugav elektrooniline autentimisvahend.“

Lisaks SEB Pangale, Swedbankile ja teistele e-teenustele on tänasest alates võimalik Smart-IDd kasutada ka uuenenud DigiDoc portaalis ning äriinfo andmebaasis E-Krediidiinfo.ee. Peatselt lisandub ka LHV e-pank.

"Soovime, et LHV elektroonilisi kanaleid oleks kõigil võimalikult mugav kasutada ning turvaliste autentimisvõimaluste valiku laiendamine suurendab ka mugavust kliendi jaoks. Soovime Smart-ID võimalust lähiajal pakkuda ka LHV internetipanka ja LHV mobiilipanka sisselogimiseks," ütles LHV Panga jaepanganduse juht Andres Kitter.

Alates aprilli algusest on ka DigiDoc portaali kasutajatel võimalik teenust Smart-IDga kasutada. Portaali haldava ettevõtte Estina äriarendusjuht Gintas Balciunas: „Eesti suurim dokumendihalduse ja -allkirjastamise portaal DigiDoc võimaldab nüüd siseneda Smart-IDga. Kui siiani said kasutajad ennast autentida ID-kaardi ja Mobiil-IDga, siis nüüd oleme lisanud veel ühe turvalise, kiire ja mugava autentimis- ja allkirjastamisvõimaluse – Smart-ID.“

„Eesti suurima äriinfo andmebaasi E-Krediidiinfo omanikuna oleme alati avatud innovaatilistele lahendustele. Kuulnud Smart -IDst, haarasime kohe võimalusest, et meie klientidel oleks veel üks mugav ja käepärane viis andmebaasi sisse logida – uus lahendus ei nõua kasutajalt lepingut ega kuumaksu,“ ütles CreditInfo Eesti AS juhatuse liige Veiko Meos.

Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. Smart-ID kasutamine on tasuta. 

SK ID Solutions on spetsialiseerunud rahvusvaheliste e-identiteedi lahendustele ja on Eesti riigi partner sertifikaatide väljastamisel isikut tõendavatele dokumentidele. SK ID Solutions võimaldab erinevate riikide kodanikel e-teenustesse sisse logida ning digitaalallkirju anda. Ettevõte teenindab enam kui 600 organisatsiooni, mille hulgas on nii finants-, tervishoiu- kui ka muud era- ja riigisektori e-teenused. Eestis on teenusel üle 600 000 lõppkasutaja.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara