ID-kaardi turvariski avastanud Tšehhi teadlane Tallinnas

Petr Svenda
Tšehhi teadlane Petr Svenda.

Täna korraldab Riigi Infosüsteemi Amet ID-kaardi õppetundide konverentsi, mille üks peaesinejaid on ID-kaardi turvariski avastanud Tšehhi teadlane Petr Svenda.

RIA peadirektori Taimar Peterkopi sõnul on mullu sügisel avastatud Infinineoni kiibi turvanõrkus puudutanud paljusid maailma riike ja suurettevõtteid, mistõttu on sarnaste kriiside ärahoidmiseks või nendeks valmistumiseks oluline läbitehtut jagada ning üksteiselt õppida.
„Eesti riigi inimesi mõjutas leitud nõrkus kõige enam, kuna meie igapäeva elu sõltub e-teenustest ja elektroonilisest identiteedist. Selline sõltuvus muudab meid ühtepidi küll haavatavamaks, kuid samamoodi ka tugevamaks,“ lisas ta.
Peterkopi sõnul oleme omal nahal tunda saanud, mis on meie süsteemi kitsaskohad, mida parandada ning kuidas tegutseda sarnaste olukordade kordumisel. „Oleme nüüd paremini valmistunud järgmisteks väljakutseteks, mis meid kahtlemata ees ootavad,“ ütles RIA juht.
Eesti ID-kaardis kasutusel olevat kiipi on teadlased üle maailma uurinud korduvalt. Ka teeb RIA koostööd Eesti teadlastega, et ID-kaardi ja kogu e-riigi toimimist turvalisemaks muuta. „Kogenud krüptograafide, aktiivsete teadlaste ja teiste erasektori IT-ekspertide uurimised ning teadmised, samuti tihe infovahetus teiste riikidega on meie e-riigi jätkusuutlikkuse tagamiseks hädavajalikud. Sellist koostöömudelit tuleb hoida ja kasvatada,“ märkis Peterkop.
Konverentsil „The Lessons We Learned“ võtavad teiste seas sõna Euroopa Info- ja Võrguturbeameti ning Euroopa Komisjoni, turvariskist mõjutatud riikide ning Eestis kriisi lahendanud asutuste esindajad.
Konverentsil avalikustatakse Tallinna Tehnikaülikooli eestvedamisel valminud ID-kaardi kriisi lahendamise analüüs, mille järeldustest teeb ettekande uuringu töögrupi juht Rain Ottis. Kultuurikatlas peetav konverents toimub Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

Teabevara