Palo uuris Fujitsu peakorteris tehisintellekti teemat

Urve Palo külastas Fujitsu peakorterit.
Urve Palo külastas Fujitsu peakorterit.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo külastas eile Jaapanis Fujitsu peakorterit, kus uuris tehisintellekti kasutuselevõtu võimalusi.

Kohtumise eesmärk oli tutvustada vastastikku kasutoova koostöö võimalusi Fujitsu ja Eesti valitsuse vahel. Eesti on maailmas juhtival kohal e-valitsuse arendamises ning loonud nüüdseks juba tuhandeid e-teenuseid. Täna ei ole pakutavad teenused aga täisautomatiseeritud ega kasuta tehisintellektil põhinevaid tehnoloogiaid.

Minister Palo visiidi käigus tutvustas Fujitsu tehisintellekti, andmete analüüsi ja küberjulgeoleku lahendusi hõlmavaid avaliku sektori, tervishoiu, transpordi ja tööstuse valdkonna koostööprojekte.

„Loodame, et visiit toob kaasa edaspidised sisukad arutelud Fujitsu ja Eesti valitsuse vahel. Me oleme väga huvitatud kasutamaks tehisintellekti võimalusi ja arendamaks täielikult automatiseeritud uue põlvkonna e-valitsuse teenuseid,“ kinnitas Palo.

„Fujitsu on juba Eestisse asutanud enam kui 300 töötajaga ettevõtte ning loodame, et nad investeerivad siia ka edaspidi, et arendada siin kohapeal järjest kõrgema lisandväärtusega tooteid,“ lisas minister.

Ligi 155 000 töötajaga info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ettevõte Fujitsu pakub laialdast tehnoloogiatoodete ja -teenuste valikut. Fujitsu viimase majandusaasta konsolideeritud müügitulu oli 40 miljardit dollarit. Eestis töötab Fujitsu heaks 350 inimest.

Minister Urve Palo kohtus kahepäevase Jaapani-visiidi käigus sealse sise- ja kommunikatsiooniministri Seiko Noda, majandus-, kaubandus- ja tööstusministri Hiroshige Seko ning Jaapani-Eesti parlamendirühma esimehe Takuya Hiraiga. Samuti sai ta kokku maailma ühe suurema telekomi NTT juhtidega.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara