Gerli Ramler • 3. juuni 2013
Jaga lugu:

CM: Mobi Solutions aitab omavalitsustel heakorda tagada

Omavalitsuste heakorratelefonidele helistamine on uue mobiiltehnoloogia abil saamas juurde teist mõõdet. Mobi Solutions on välja arendanud platvormi omavalitsuste ja kodanike suhtlemiseks nutitelefoni abil.

Maailmast leiab erinevaid mitmeid näiteid toimivatest teenustest, nagu FixMyStreet (http://www.fixmystreet.com/), SeeClickFix (http://seeclickfix.com), CitySourced (http://www.citysourced.com/), Fix311 (http://fix311.com/) jm. Igal neist teenustest on omad eripärad, sõltuvalt sellest, kuidas ja kelle jaoks nad on välja töötatud.

Ühine joon sarnastes teenustes on USAs levima hakanud Open311 nimeline standard, mis on omaks võetud ka mitmel pool mujal maailmas, sealhulgas Euroopas. Tegemist on standardiga, mis ühtlustab klientrakenduste, näiteks mobiilirakenduste suhtlemist omavalitsuse serveriga. Nii võib igaüks luua mobiilirakenduse, mis seda standardit toetava omavalitsuse teenustega ühildub. Omavalitsuste poolt vaadates on tegemist kindlasti odavama ja paindlikuma lähenemisega. Üha enam vaadatakse ka selles suunas, et inimeste taskus olev mobiilirakendus haakuks rohkem konkreetse linna ja keskkonnaga, oleks mugav kohalikule elanikule ja ka reklaamiks omavalitsust ennast.

Mobi on arendanud Rootsi Vinnova abiga ja koostöös arenduspartneriga Islandilt ning Stockholmi Ülikooliga välja Munizapp nimelise toote, mis pakub täisteenust alates integratsioonist olemasolevate süsteemidega kuni mobiilirakendusteni. Munizapp  võimaldab lisaks probleemiteavituste edastamisele ka omavalitsuste ja kodanike mõlemasuunalist suhtlust, kasutajad saavad raporteeritud probleemide poolt hääletada, tõstes need teistest niimoodi esile. Lõppkasutaja liideseid on võimalik ka omavalitsuse enda identiteedi järgi vastavalt vajadusele kohandada.

Toodet testitakse esialgu Islandil ja Rootsis, esimesed testid on olnud väga edukad ja huvi omavalitsuste poolt on olnud positiivne. Lähiajal on lisandumas veel mitmeid riike ja omavalitsusi ning miks mitte ka Eesti?

Mobi jaoks on tegemist vaid ühe osaga omavalitsustele pakutavatest paketist. Lisaks on Mobi arendanud välja teenused m-Tartu, m-Klassijuhataja, m-Politsei. Nendele lisanduvad veel arendamisjärgus olevad huvitavad projektid, mille abil omavalitsustele ja kodanikele lisaväärtust soovitakse pakkuda

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt