Marek Mühlberg • 2. september 2013
Jaga lugu:

CM: LHV Pank ärgitab IT Akadeemia tudengeid finantssektorisse panustama

LHV Pank ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus sõlmisid koostööleppe, mille kohaselt toetab pank järgmise kolme aasta jooksul IT Akadeemia programmi lõpetajaid rahaliste stipendiumidega.

Uus LHV Panga stipendium on mõeldud bakalaureuse tudengitele. „Soovime ärgitada infotehnoloogia tudengeid kasutama oma tarkust ja oskusi ka väljaspool info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektorit,“ rääkis LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu.

„Sügisel on õige aeg lõputöö teema valimiseks ja loodetavasti mõtleb mõnigi üliõpilane nüüd sellele, kuidas oma tööga panustada majandusvaldkonda või panganduse arengusse.“LHV toetuse alusel jagatakse kolmel järjestikusel õppeaastal välja üks 3000 euro suurune stipendium. Stipendiumiga tunnustatakse IKT-alaseid bakalaureusetöid, mis aitavad kaasa Eesti majanduse arengule või finantssektori edendamisele Eestis. Tööde juures hinnatakse nende praktilist väärtust. Stipendiumile saavad kandideerida Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli bakalaureuse taseme Informaatika õppekavadel 2013/2014 õppeaasta jooksul lõputöö kaitsnud tudengid.„Partnerlus LHV Pangaga on meie jaoks tähtis, sest motiveerib tudengeid oma õpinguid laiemalt planeerima ja niiviisi pikas perspektiivis populariseerib veelgi IT haridust,“ rääkis Hariduse Infotehnoloogia SA juhatuse esimees Erki Urva. „Meie lõpetajad on Eesti arenevas IT-sektoris hinnatud tegijad ja ka pangad vajavad järjest enam infotehnoloogilist võimekust,“ selgitas ta.Stipendiumikomisjon moodustatakse ITA programmi juhtkonna ja LHV esindajatest. Taotlusi saab esitada 2014. aasta kevadel. Taotlusi võetakse vastu IT Akadeemia kodulehe kaudu eesti ja inglise keeles: www.studyitin.ee

IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm valdkonna jaoks vajaliku tööjõuressursi tagamiseks ning hariduse pakkumise arendamiseks Eesti ja välistudengitele. IT Akadeemia koondab tudengeid Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnika Ülikooli IKT erialadelt.

LHV on Eesti kapitalil põhinev pangandusgrupp, mille valdusesse kuuluvad LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV klientideks on eraisikud, väikese ja keskmise suurusega ettevõtted ning institutsionaalsed investorid. LHV esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias, Vilniuses ja Helsingis. LHV-s töötab rohkem kui 180 inimest. LHV pangateenuseid kasutab ligi 50 000 klienti. LHV pensionifondidel on üle 116 000 kliendi.

Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt