CM: 85% juhtidest peab isiklike seadmete tööalast kasutamist turvariskiks

50% tööandjatest lubab tööalaselt ainult enda poolt pakutavate mobiilsete IT-seadmete kasutamist ning 47% lubab ka töötajate endi mobiiltelefoni, süle- või tahvelarvuti kasutamist, selgus Manifesto Consulting Oy poolt  111 Soome IT-juhi seas läbiviidud uuringust.

Uuringu järgi on 61% IT-juhtidest vastu töötajate soovile kasutada tööl isiklikke IT-seadmeid. Tervelt 85% juhtidest tõdes aga, et isiklike arvutite ja nutitelefonide kasutamine töövahendina võib olla turvariskiks.

35% organisatsioonidest pakuvad juba täna oma töötajatele võimalust valida endale ise sobivad töövahendid. 60% juhtidest usub ,et see tõstab töötajate motivatsiooni ja tööalast võimekust.

Samal ajal usub 83% küsitluses osalenutest, et IT-juhtimine on muutunud ja muutub aina keerulisemaks ning 76% näeb ette probleeme tarkvara ja süsteemide uuendamisega.

„Enamik IT-alaste otsuste tegijaist on töötajate isiklike seadmete kasutamise osas negatiivsed, aga mõistavad, et see fenomen on suurenemas ning vältimatu. Pilveteenused toetavad seda ning üha enam soovitakse kasutada samu IT-seadmeid nii tööl kui ka vabal ajal,“ ütleb uuringu tellija, IT-seadmete liisingut pakkuva ettevõtte 3 Step IT Grupp asetegevdirektor Keijo Vikkula. „Seega tuleb ettevõtetel olukorraga kohaneda ning leida kõiki osapooli rahuldavad lahendused.“

3 Step IT pakutav lahendus

3 Step IT kolmeetapiline liisingmudel võimaldab ettevõtetel pakkuda oma töötajatele alati uusimat tehnoloogiat ning just sellist seadet mida töötaja eelistab. Varahaldusregister koos Profiler-teenuse ning mobiilirakenduse 3AppIT-ga aitavad IT-juhil tõhusalt hallata kogu seadmeparki, sealhulgas ka uuendamist vajavate seadmete väljavahetamist, tagades põhjaliku andmekustutusprotsessi.

on oluline anda töötajatele võimalus valida ise seadmed, mida nad töötamiseks vajavad, sest see tõstab nende motivatsiooni ning tööindu. Kogu tehnika aitab valida ning liisib kokkulepitud perioodiks 3 Step IT.  Ühtlasi hajutatakse IT-seadmete ja tarkvara kulu seadmete kasutusperioodile, vajamata kliendilt kulukat alginvesteeringut.

Esmalt

Teiseks antakse ettevõttele kasutamiseks varahaldusregister, kuhu on  3 Step IT sisestanud juba kõik liisitud seadmed. See muudab liisitud varade jälgimise lihtsaks, andes täieliku ülevaate varade elutsüklist ning võimaldades tellida raporteid kulude ja eelarvest kinnipidamise jälgimiseks.

Kolmandaks on andmekaitse garantii seadmete tagastamisel: kui ettevõte liisitud töövahendid tagasi annab, kustutatakse kõvaketastel olevad andmed koostöös rahvusvaheliselt tunnustatud partneriga Blancco Ltd.

Profiler-teenusega  on mobiilsete seadmete haldamine imelihtne

3 Step IT varahaldusregistri uusim arendus – Profiler -  tuvastab seadmele paigaldatud tarkvara ning näitab asukohta võrgus, viimast sisseloginud kasutajat ning milline on konfiguratsioon, näiteks kõvaketta mahutavus. Profiler ei oma ligipääsu arvutis olevatele arvutifailidele ja dokumentidele, kuid tänu teenusele saab ettevõte ülevaate, kas kõik seadmed on üldse neile vajalikud ehk on liisitud seadmeid, mida töötajad reaalselt ei kasutagi.

„Kuna nutitelefonide ja tahvelarvutite kasutatavus tööalaselt aina tõuseb, töötasime Profilerile välja lisarakenduse 3AppIT, mis aitab tuvastata infot mobiilsete seadmete kohta.  Kui siiani keskendusime IT- ja finantsjuhi töö lihtsustamisele, siis 3AppIT arendamisel on mõeldud ka tavakasutaja peale,“ räägib Keijo Vikkula. 3AppIT-st on näha, millal tema seadmete liisingud lõppevad – nii ei tule töötajale seadme tagastamise ootamatult ning tal on aega mõelda järgmisele töövahendile. Äpp võimaldab seadmeid ka hinnata ning näha milliseid hindeid ja kommentaare on teised töövahenditele andnud. Lisaks sisaldab rakendus kogu ettevõtte töötajate kontakte.

3 Step IT asutati Soomes 1997. aastal ja ettevõte on alates asutamisest jõudsalt ja kasumlikult kasvanud. Tänaseks on tütarettevõtted 14 riigis: Taanis, Eestis, Soomes, Prantsusmaal, Suurbritannias, Hongkongis, Lätis, Leedus, Malaisias, Norras, Venemaal, Singapuris, Rootsis ja USAs.

3 Step IT klientideks on ettevõtted tööstusest teenindussektorini ja avalik-õiguslikud organisatsioonid. 2013. aasta käive oli 437 miljonit eurot.

www.3stepit.ee

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821