ChatGPT juturoboti viimane versioon GPT-4 on omandanud eesti keele tasemel, kus ta suudab parandada tekstides õigekirja ja stiili ehk peagi saavad ettevõtjad seda toodetes-teenustes kasutada.
- Eelmisel nädalal esitletud tehisintellekti ChatGPT viimane versioon GPT-4 õpib usinalt eesti keelt. Foto: AFP/Scanpix
Äripäeva raadio hommikuprogrammis käis eesti keele instituudi keeletehnoloogia kompetentsikeskuse juht Kadri Vare, kes näitas otse-eetris, kuidas GPT-4 parandab kirjavigu ja saab koos toimetajaga jagu isegi kantseliidist.
Intervjuus rääkis Vare ka sellest, mida neil tehisintellekti arendamiseks tehakse, et ta saaks hakkama ka peenemate eesti keele nüanssidega ning oskaks tulevikus lisaks kirjakeelele ka kõnet.
Jutuks tulid ka tehisintellektiga seotud varjuküljed nagu autoriõigused ja plagieerimine. Samuti see, millistes ettevõtluse valdkondades ja kuidas võiks arenenud juturobotit juba lähiajal laiemalt kasutada.
Intervjueeris Neeme Korv.
Äripäeva raadio pani tehisintellekti otse-eetris proovile
Seotud lood
Alarahastatud haridus ning õppejõudude ja teadlaste madalam palgatase võrreldes teiste riikide ülikoolidega on tekitanud Eestis tugeva probleemi järelkasvuga. Sageli arvatakse, et ülikoolidel riigiasutusena on rahastus alati olemas, ent tegelikkuses on teadustööga tegelemisel, maailmatasemel projektide loomisel ning teadustaristu arendamisel oluline osa erasektori toetusel.