Autor: Digitaalehitus • 1. august 2023

Ehitussektor kutsub IT-sektorit AEC Hackathonile!

Viies digiehituse Hackathon toimub suve lõpus Pärnus - esmakordselt juhendavad Hackathoni digitaliseerimise tippspetsialistid USAst.

Juba viiendat korda toimuv digiehituse Hackathon toimub sellel korral paljuski uues kuues. “Esiteks viime ürituse Pärnusse, et Läti ning ka Leedu huvilistel oleks lihtsam osaleda. Teine suur muudatus on see, et üritust modereerivad suurte digitaliseerimise ning prototüüpimise kogemusega AEC Hackathoni meeskond. Sellise korraldustiimi osalemine loob suurepärased võimalused Eesti ehitussektoril, kui ka IKT sektoril pead kokku panna ning häkkida kõikvõimalikel teemadel. Kuidas need kaks valdkonda omavahel kokku panna ning elukeskkonda meie ümber paremaks, rohelisemaks, mugavamaks, tõhusamaks ja üldiselt innovaatilisemaks teha”, kirjeldas seekordse häkatoni head potensiaali ürituse peakorraldaja ning Digitaalehituse klastri juht Kuno Peek.

Mis on AEC Hackathon?

AEC (Architecture, Engineering, Construction) Hackathon loodi 2013. aastal, et anda ehitatud keskkonna projekteerijatele, ehitajatele ja haldajatele võimalus teha koostööd tipptehnoloogiate ning nende arendajate ja disaineritega. Sellest on kiiresti saanud innovaatorite kogukond, mis hõlmab kõiki ehitatud keskkonna osapooli. Selle aasta AEC Hackatoni korraldavad Digitaalehituse klaster ning USA AEC Hackathoni meeskond, eesotsas Damon Hernandeziga, kes on AEC Hackathone viinud läbi juba üle 10 aasta!

Lisaks reedest pühapäevani toimuvale häkatonile toimub laupäeval tehnika töötoad ja esitlussessioonid neile, kes on huvitatud uusimatest tehnika trendidest ja tööstusega seotud lahendustest.

Ootame ka üritusele sponsoreid, mentoreid ja toetajaid! Kui tunned, et Sinul on midagi, mis aitaks ehitatud keskkonna digitaliseerimisele kaasa, siis anna endast märku aadressil: [email protected]

Keda ootame AEC Hackathonile?

●Arhitektid.

●Insenerid.

●Ehitajad/ehitusjuhid.

●Tarkvaraarendajad.

●Linnaplaneerijad/disainerid.

●Riistvaraarendajad.

●GIS spetsialistid.

●Kasutajakogemuse ja kasutajaliidese eksperdid.

●Veebi- ja mobiilirakenduste arendajad.

●Peatöövõtjad/alltöövõtjad.

●Ehitusmaterjalide tootjad.

●Kinnisvaraarendajad.

●Kinnisvarahaldurid.

●Valitsusametnikud ja poliitikakujundajad.

●Kõik, kes on huvitatud ehitatud keskkonna parandamisest!

Mis tehnoloogia on Hackathonil?

Osalejad peavad kaasa võtma oma sülearvutid, lauaarvutid ja muu varustuse

(riistvara/tarkvara), millega nad soovivad Hackathoni jooksul töötada. Uusimaid kõrgtehnoloogilisi tööriistu pakuvad AEC Hackathoni organiseerijad, toetajad, sponsorid ja kogukonna liikmed. Hackathonil on mitmesuguseid tööriistu nagu näiteks virtuaal- ja liitreaalsuse peakomplektid, 3D-skannerid, 360 kraadi kaamerad, droonid, andurid jne.

Milliseid lahendusi on varasemalt Hackathonidel loodud?

AEC Hackathonil loodud lahenduste tüüpe on olnud erinevaid, kuid need on hõlmanud:

●Virtuaalreaalsuse rakendus disaini koostööks ja objekti ohutuse koolituseks.

●RFID rakendus kadunud tööriistade jälgimiseks.

●Populaarsete ehitustarkvarade pluginad.

●Projektide koordineerimise rakendused.

●Rakendused, mis suhtlevad droonide ja robotitega.

●Hoone automaatika, asjade interneti ja nutikate linnade rakendused.

Sisuliselt saab luua oma probleemile vastava lahenduse, kaasates seeläbi ka talenti ehitussektorist väljastpoolt!

Millal ja kus Hackathon toimub?

AEC Hackathon toimub 25.-27.08.2023 suvepealinnas Pärnus, Tallinnast vaid 130 km ja Riiast 183 km kaugusel. Ideaalne aeg-koht-üritus Baltikumi suvehooaja lõpetamiseks!

Ürituse toimumise kohaks on Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži kampus, Ringi 35, hubase Pärnu linna südames!

Üritus toimub nädalavahetusel:

• Reedel, kell 18:00: Hackathoni tutvustus, networking ja meeskondade loomine.

• Laupäeval: Hackathon ja mentorite esitlused.

• Pühapäeval: Hackathon, meeskondlikud esitlused ja auhinnatseremoonia.

Miks osaleda?

AEC Hackathonist on saanud suurim ülemaailmne häkkimiskogukond, mis toetab avatud innovatsiooni ehitatud keskkonnaga seotud valdkondades. Ürituse toetajana aitate kirglikke inimesi, kes soovivad meie armastatud tööstusharu uuendada!

Lisaks valdkonna probleemide lahendamisele on üritusest saanud suurepärane koht võrgustike loomiseks, potentsiaalsete partnerite tuvastamiseks, tehingute loomiseks ja talentide leidmiseks.

See on suurepärane võimalus suhelda nendega, kes mõistavad tehnoloogia väärtust ja on piisavalt seiklushimulised, et sellega eksperimenteerida. Hackathonil on võimalik teha kindlaks, kuidas lahendusi igapäevases praktikas kõige paremini rakendada.

AEC Hackathonon intensiivne praktiline kogemus koos asjatundliku juhendamise, kontrollpunktide, demoharjutuste ja meeskonnatööga, kus saab oma loovust ja leidlikkust täiel määral rakendada!

Tiimide koostamisest

Ootame hea meelega rahvusvahelisi meeskondi üritusel osalema! Registreeruda saab üksinda – on Sul idee või mitte. Ürituse käigus saate ise kokku panna oma meeskonna või liituda kellegi teise meeskonnaga, kelle probleem tundub kõige südamelähedasem!

Pitchimisest

Iga meeskond peab finaalis ette kandma 3-minutilise esitluse.

Registreeri ennast juba täna AEC Hackathonile! Piletid ja lisainfo Fientas.

Ürituse läbiviimist toetavad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, EAS Euroopa regionaalarengu fondi vahenditega ning LIFE BuildEST renoveerimise maratoni projekt. Projekti toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 5836 1474