14. märts 2007
Jaga lugu:

Kiirmenetluse teel on loodud ligi viiendik Eesti uutest ettevõtetest

Justiitsministeerium tutvustas Euroopa riikide Eesti saatkondade ja konsulaatide esindajatele sel aastal edukalt käivitanud ettevõtte kaughaldusportaali. Esimese kahe kuuga on kiirmenetluse teel loodud ligi viiendik uutest ettevõtetest.

Alates 1. jaanuarist 2007 on justiitsministeeriumi registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) hallatava ettevõtte kaughaldusportaali kaudu esitatud esmakandeavalduse18 % ehk 509 osaühingut, 23 FIE-t, 4 usaldus- ja 3 täisühingut, teatas justiitsministeerium. Justiitsministeeriumi vabakutsete ja õigusregistrite talituse juhataja Viljar Peebu sõnul on esialgselt seatud eesmärk täidetud.

"Ettevõtte asutamine kahe tunniga on võimalik," sõnas Peep. Kokku on registritele esitatud kahe kuu jooksul nii muutmiskande- kui esmakandeavaldusi 10 761. Neist elektrooniliselt on esitatud 1375 ehk ca 12%.

"Kuna tegemist on täiesti ainulaadse projektiga, tunnevad teised riigid ettevõtlusportaali vastu suurt huvi," ütles justiitsminister Rein Lang. "Eelmisel nädalal korraldasime ettevõtlusportaali esitluse 9 riigi esindajatele, kes olid nii portaali kontseptsioonist kui selle pakutavatest võimalustest väga huvitatud."

Kiirmenetluses ettevõtte asutamine on mugav nii esitajale kui menetlejale - kasutatakse tüüppõhikirja etteantud valikvariantidega, riigilõiv ja osakapital makstakse ettevõtte kaughaldusportaaliga seotud pangalingi kaudu eeltäidetud maksekorraldusi kasutades jne. Viljar Peebu sõnul on lähemad tegevused suunatud sellele, et muutmiskanded nii kiir- kui tavamenetluses oleksid korrektsemad.

"Kavandame koostööd teiste asutustega, et kõik ettevõtte tegevuseks ning eriti tegevuse alustamiseks olulised lingid ja ligipääsud oleksid äriregistri e-kannete portaaliga seotud," märkis Peep. "Samuti on kavas kiirmenetlust tulevikus laiendada ning luua ka portaali võõrkeelne versioon. Ning kaalumisel on ideed majandusaasta e-aruannete soodustamiseks," lisas Peep.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt