Hinna valitsus nimetab alusetuks süüdistusi
nagu oleks Hiina armee tunginud Pentagoni arvutisüsteemi.
"Hiina valitsus on alati olnud igasuguse internetikuritegevuse vastu, kaasa arvatud häkkimise vastu," ütles Hiina välisministeeriumi esindaja Jiang Yu.
Ametlikult ei ole Ameerika Ühendriigid süüdistanud Hiinat sissetungimises USA militaararvutivõrku.
Samas Bushi administratsiooni ametnik ütles CNN-le, et Hiina on number 1 kahtlusalune juunis toimunud häkkimisintsidendile. Ka Londoni Financial Times vahendas Washingtoni kahtlusi, et küberrünnaku taga oli Hiina.
"Mõned inimesed teevad metsikuid süüdistusi Hiina aadressil, öeldes põhjendamatult, et Hiina sõjavägi ründas Pentagoni arvutisüsteemi. Sellised süüdistused on täiesti alusetud ja peegeldavad Külma Sõja aegset mentaliteeti," ütles Jiang.
Hiina armeel õnnestus selle aasta juunis sisse tungida Pentagoni arvutisüsteemi, mis on seni teadaolevalt kõige edukam rünnak USA kaitseministeeriumi vastu, kirjutab Financial Times.
Pentagon tunnistas, et oli sunnitud teatud osa kaitseminister Robert Gates'i kasutatavast arvutisüsteemist sulgema, kuid keeldus avaldamast, keda rünnaku taga kahtlustati. Financial Times'i allikate andmeil näitas ministeeriumi sisejuurdlus, et sissetungi taga oli Hiina Rahva Vabastusarmee (PLA).
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.