Gruusias kuulutati välja 15päevane
üleriigiline erakorraline olukord. Tbilisi märulipolitsei sundis peamist
rahvusvahelist telekanalit lõpetama saadete edastamise.
Et ajada laiali protestijaid, kes nimetasid presidenti heidikuks, kasutas märulipolitsei kumminuia, pisargaasi ja veekahureid.
Viimati puutus Gruusia valitsus nii ulatusliku poliitilise kriisiga kokku demokraatia pooldajate revolutsiooniga 2003. aastal, kui Gruusia president Mihhail Saakašvili süüdistas Venemaad protestis, millega nõuti presidendi tagasiastumist. See samm ähvardas taastada pinged Moskvaga, mis olid süttinud eelmisel aastal, kui Gruusia arreteeris Vene sõjaväeohvitseri, kirjutas The Wall Street Journal.
„Mitmed vene saatkonna töötajad olid tegelikult luureaktivistid Rumeenias. Lähitulevikus peavad need vene saatkonna töötajad riigist lahkuma,“ ütles Saakašvili.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Vene välisminister Sergei Lavrov eitas süüdistusi nagu oleks Kremli osalenud protestis.
Gruusia majandusminister Giorgi Aveladze kuulutas üleriigilise eriolukorra välja eile õhtul televisioonis, mitu tundi peale seda, kui president Saakašvili oli eriolukorra välja kuulutanud pealinnas.
Eriüksus vallutas miljonärist ärimehe Badri Patarkatsišvil telekanali Imedi, kuna telekanali omanik ütles, et tahab keskenduda opositsiooni toetamisele. Varem sel päeval oli meediakanal Imedi salvestanud materjali märulipolitseist, kes kasutas pisargaasi, veekahureid ja kummikuule, et laiali ajada protestijaid parlamendi ees.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.