• 14.11.07, 17:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Internet seljatab teleka

Umbes kuus inimest kümnest kasutab Lääne-Euroopas regulaarselt internetti. Esimest korda ajaloos selgus uuringutulemustest, et internet on noorte seas muutunud populaarsemaks ajaviiteks kui telerivaatamine.
Siiski on internet üha vähem vaid noorte meelelahutus. Viimase aasta jooksul on üle 55-aastaste inimeste seas interneti kasutamine suurenenud 12 protsenti. Naiste seas on internet muutunud 8 protsenti populaarsemaks, selgus sel nädalal avaldatud uuringu tulemustest.
Uuringu kohaselt eelistavad 16- kuni 24-aastased vaadata internetist videoid. 82 protsenti neist kasutab internetti viiel kuni seitsmel päeval nädalas. Telerit vaatab sama tihti 77 protsenti samaealistest. 2006. aastaga võrreldes on televisiooni populaarsus noorte seas langenud viis protsenti, kirjutas AP.
Interneti vahendusel TV, filmide ja videote vaatajate arv on tõusnud aastaga 150 protsenti. Üle 80 protsendi küsitlusele vastanuist ütles, et ei suudaks internetita elada.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Küsitlus viidi läbi telefoni teel. Kokku vastas 7008 juhuslikult valitud inimest Suurbritannias, Saksamaal, Prantsusmaal, Hispaanias, Itaalias, Soomes, Rootsis, Norras, Belgias ja Hollandis.
87 protsenti küsitletuist kasutavad internetti info hankimiseks, järgneb kirjavahetus 81 protsendiga, suhtlusportaale kasutab 42 ning messengeri 37 protsenti. Järgnevad muusika allalaadimine (31 protsenti), raadio kuulamine (31), TV ja videote vaatamine (30), foorumid (26), filmide allalaadimine (20).
80 protsenti kasutab netis surfamiseks püsiühendust.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 10:14
Smart-ID, AI ja null paberit: uus tarkvara võimaldab koosolekuid pidada detailidesse takerdumata
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele