17. detsember 2007
Jaga lugu:

Nõukogu: matemaatika riigieksam võiks olla kohustuslik

Täna õhtul kogunes Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis Informaatikanõukogu, mis pidas oluliseks tagada majandusspetsialistidele ja teadlastele senisest süsteemsemat ettevalmistust ja kaaluda matemaatika riigieksami kohustuslikuks muutmist.

Informaatikanõukogu avaldas arvamust, et lähiaastatel tuleb Eesti IKT-sektoril maailmakonkurentsis püsimiseks läbi teha olulised muutused ja selleks läheb vaja eelkõige senisest suuremat riigi toetust. Veel soovitas nõukogu info- ja telekommunikatsiooni (IKT) alase doktoriõppe elavdamist, kõigis õppekavades IKT alaste teadmiste õpetamist ja üldhariduse õppekavades reaalainete osakaalu tõstmist, teatas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium oma pressiteates.

Nõukogul tõdeti, et Eesti rahvusvaheline e-riigi maine pakub kodumaisele IKT-tööstusele palju võimalusi. Samas ei taga olukord, kus Eesti IKT-sektori firmad keskenduvad siseturule või tegelevad allhankega rahvusvahelistele kontsernidele, sektori konkurentsivõimet ja jätkuvat arengut.

Seetõttu tegi Informaatikanõukogu ettepaneku lisada infoühiskonna arengukava rakendusplaani konkreetsed toetusmeetmed IKT-sektori arendamiseks, mis peavad kaasa aitama Eesti IKT-ettevõtete tegutsemisele maailmaturul, muutes seni peamiselt allhankega tegelevad ettevõtted hoopis selle tellijaks.

Järgmine informaatikanõukogu koosolek toimub märtsikuus.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt