• 14.01.08, 17:35
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jaapan asub töötama super-TV kallal

Jaapani valitsus algatab koostöös erafirmadega projekti, mille eesmärgiks on tulla välja järgmise põlvkonna videoedastustehnoloogiaga, mida iseloomustaks ülikõrge lahutusvõime.
Jaapani päevaleht Yomiuri Shimbun kirjutas kavast, jõuda aastaks 2015 saadeteni, mis põhineksid uuel tehnoloogial ning standardiseerida see tehnoloogia ka rahvusvaheliselt, teatas AFP.
Tehnoloogia, mida praegu nimetatakse Super Hi-Vision suudaks edastada videosignaali lahutusvõimega 33 miljonit pikslit, see on 16 korda rohkem kui praegune Hi-Vision tehnoloogia, mille töötas välja telejaam NHK.
Aprillis algaval majandusaastal kavatseb Jaapani riik tehnoloogia uuringute alustamisse panustada 300 miljonit jeeni (pisut üle 29 miljoni Eesti krooni).
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 11:08
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum: milline on küberkaitse AI ajastul?
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele