28 aprill 2008
Jaga lugu:

Telekomihiiud võitlevad arenevate turgude klientide pärast

Spekulatsioonid France Telecomi võimalikust TeliaSonera ülevõtmispakkumisest on Põhjamaade telekomifirmad kihama pannud.

Kahe Rootsi firma – Tele2 ja Millicomi – ning Rootsi-Soome TeliaSonera tugevad majandustulemused on selleks ka põhjust andnud, kirjutas Rootsi majandusuudiste portaal e24.se.

Heade üldtulemuste tagant paistab aga, et suuremaid edusamme ei ole tehtud mitte koduturgudel, vaid hoopis kaugemal. Operaatorid kasvavad märkimisväärselt kiiremini eksootilistes paikades, nagu Kesk-Ameerikas (Honduras, El Salvador ja Guatemala), Aafrikas (Ghana ja Tansaania), Aasias (Kambodža ja Laos) ning Kesk-Aasias (Kasahstan, Usbekistan ja Tadžikistan).

Katsed läbi murda küpsetel Lääne-Euroopa turgudel, on näiteks Tele2-l läinud oodatust raskemalt. Ettevõte on olnud mitmelt turult sunnitud lahkuma selleks, et keskenduda riikidele, kus firma on tugev ja kust saab edasi ida suunas kasvada.

Ainus suur Põhjamaade operaator, mis ei ole veel oma esimese kvartali tulemusi avaldanud, on norralaste Telenor. TeliaSonera on juba pikka aega Telenoriga flirtinud. Analüütikud spekuleerivad, et Rootsi-Norra ettevõtete võimalik tehing võib olla vajalik selleks, et valmistuda ühtseks müügiks välismaisele telekomihiiule. Kui mõlemad on lõpuks sunnitud osa tegevusest koduturul väliskonkurendile müüma, oleks neil siiski koos tugev positsioon laienemiseks ida suunas.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112indrek.kald@gmail.com
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150ana.madismae@aripaev.ee