Moore on tuntud peamiselt omanimeline
seaduse pärast. Moore’i seadus väidab, et protsessori transistorite arv suureneb
ajas eksponentsiaalselt.
1965. aastal ajakirjas Electronics Magazine ilmunud artiklis kirjutas Moore, et iga aastaga suureneb protsessori transistorite arv eelneva aastaga võrreldes kahekordseks. Hiljem on ta ajavahemikku küll korrigeerinud aastalt 24 kuu ehk kahe aastani.
Moore kirjutas, et pole kindel, kui kaua see trend jätkuda saab, kuid uskus, et kiire kasv toimub vähemalt järgmise kümne aasta vältel ning transistorid on ka kümnendi järel paigutatud ühele mikrokiibile.
Tänaseks me teame, et Moore’i seadus kehtis ka aastal 1975 ning hämmastaval kombel peab vastu siiani. Ekspertide sõnul ei ole ka järgmise kümnendi jooksul karta, et protsessorite võimsuse kasv aeglustama hakkaks.
Moore polnud vaid teoreetik, vaid asutas 1968. aastal protsessoritootja Inteli, mis on suurimaks protsessoritootjaks jäänud siiani. Moore juhtis Intelit aastatel 1975-1987, võttes ameti üle seeria esimeses loos tutvustatud Robert Noyce’ilt.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.