Eelmises artiklis oli juttu ühest
võimalusest oma paroolide turvaliseks hoidmiseks. Vaata artiklit KeePass
Password Safe.
Aga isegi siis, kui paroole luku taga hoiad, võivad kurikaelad neile ikkagi ligi saada. Asi on selles, et kui sisestad internetis parooli, võivad spetsiaalsed programmid lugeda seda, mida sa kirjutad, ning selle kurjategijaile edasi saata. See on võimalik näiteks arvutisse tunginud troojalaste abiga.
Erinevalt nuhkvara tõrjujaist ei tegele KeyScrambler selliste programmijuppide tõrjumisega. Klaviatuuril sisestatu krüpteeritakse koheselt, nii et arvutis olevad pahalased sellest aru ei saaks. Brauserisse jõuavad aga arvutist taas dekrüpteeritud andmed, kirjutas PC World.
KeyScrambleri kasutamine ei ole keeruline. Programm annab teada, kui ta oma tööd teeb ning sul on võimalik ka näha, millisena võimalik identiteedivaras sinu kirjutatut näeb.
KeyScramblerit saab kasutada nii Internet Exploreri kui ka Mozilla Firefoxiga. Programm töötab Windows XP ja Vista keskkonnas.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
IT-projektide juurutus ei ole sprint, vaid maraton. Kui ettevõte alustab uue ERP- või muu IT-lahenduse juurutamist, loodetakse sageli, et kõik õnnestub kohe esimesel katsel. Statistika aga näitab, et ligi 60% projektidest ei takerdu mitte tehnoloogia, vaid inimeste tõttu. Mis põhjustab tõrkeid ja kuidas neid ennetada?