Internetis surfamine ei ole ohutu. Enam ei
pea midagi alla tõmbama, et enda arvuti pahalastega nakatada. Piisab lihtsalt
teatud veebilehtede külastamisest ja luba küsimata installeeritakse arvutisse
mitmesuguseid huvitavaid programmikesi.
Aga kuidas teada, milline leht on ohtlik ning milline mitte? Üheks võimaluseks on kasutada McAfee Site Advisorit. Tasuta programm annab Google’i või Yahoo abil tehtud otsingutulemustele hindeid. Punane X tähendab, et tegemist on ohtliku lehega. Roheline linnuke märgib ohutut saiti ning kollane hüüumärk võimalikku ohtu, kirjutas PC World.
Liigutades kursorit ikooni kohal, ilmub hüpikaken, mis kirjeldab, millise ohuga on tegemist. Programm annab teada, kas ohtu kujutavad allalaaditavad failid, registreerimise järel massiliselt saabuma hakkav rämpskirjade voog või kas seal on linke, mis viivad teistele ohtlikele lehekülgedele. Vajutades nupule „More Info“ saad detailsema nimekirja leheküljel varitsevatest ohtudest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.