Financial Timesi ajakirjanik Mike Southon
soovitab rasketeks aegadeks kolida Eestisse, tuues plussideks Eesti
väiksuse, hästi arendatud e-lahendused ja tervishoiusüsteemi.
Southon kirjutas, et Eesti matemaatikud olid võimelised kangutama uut internetitehnoloogiat ning Eesti valitsus otsustas e-riigi kasuks. "Tänaseks on Eestil täielikult internetiühenduses olev riik, mis on läbipaistva seadusandlusega ning kõik on õnnelikud, et saavad esitada tuludeklaratsioone elektroonselt," märkis ta.
Ajakirjaniku sõnul on mobiiltelefonidel Eestis väga ulatuslik rakendus - kaasaarvatud avalik parkimissüsteem, mille on üle võtnud kohalikud omavalitsused üle terve maailma.
"Samuti saab Eesti majanduslanguse tingimustes hakkama paremini kui paljud teised riigid. Siiski on paari aasta tagune kinnisvarabuum tekitanud turul hinnalanguse ning paljud inimesed on kaotanud seetõttu raha. Kuid targad ootavad paremaid aegu, kuni kinnisvaraturg taastub," ütles Southon.
Ta lisas, et Eesti on väga väike riik, ligikaudu 1,5 miljoni elanikuga, ning ei esinda suurt turgu suurtele tegijatele. "Siiski pakub riigi suurus üht olulist eelist – asjad saab tehtud."
Ajakirjanik märgib, et samuti on Eesti tervishoiusüsteem väga hästi organiseeritud, mis on viimaste andmete järgi edestanud Suurbritannia oma.
"Kas sa ei eelistaks sellisel juhul elada sellises väikese riigis nagu Eesti, kus asjad saab aetud ja korda saata tõelisi muutusi?" küsis Southon.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.