Suurbritannia suurim kasutatud
mobiiltelefonide ümbertöötleja võttis vaatluse alla 2000 juhuslikult valitud
telefoni, et näha, kas need sisaldavad isiklikke andmeid, mis võiksid
kurjategijatele huvi pakkuda.
Tervelt 99 protsenti telefonidest sisaldasid endiste omanike kohta kõikvõimalikku infot – kontaktid, e-kirjad ja pangaparoolid. Personaalsete andmete kustutamine on üks teenuseid, mida saab ümbertöötleja käest tellida, kuid põhimõtteliselt on see mõne minuti töö ka ise tehes, kirjutas LiveScience.
Keskmine mobiiltelefon vahetatakse välja iga 18 kuu tagant ning kuna paljud mudelid on internetivõimelised, on see teinud hooletuse andmetega ümber käimisel väga ohtlikuks. Vaatamata sellele, et britid ei viitsi oma andmeid ära kustutada, annavad paljud neist oma telefoni siiski ümbertöötlemiseks, et see prügina keskkonda ei saastaks.
Paljudes teistes riikides on olukord ses osas palju ilmselt hullem. Näiteks USAs on kodudes hinnanguliselt 700 miljonit mobiiltelefoni, mida ei kasutata. Paljudel juhtudel on telefonid ka lihtsalt prügikasti visatud, ehkki just see on üks mooduseid, kuidas pangaparoolid mitte just liiga heasoovlike inimeste valdusesse võivad sattuda.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.