16 veebruar 2009
Jaga lugu:

Mõned tehnoloogiakompaniid suplevad rahas

Samal ajal kui paljud USA ettevõtted võitlevad finantskriisis maksevõime püsimise nimel, supleb terve rida tehnoloogiakompaniisid rahas, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Praegu on nende tehnoloogiaettevõtete bilansis olev raha paigutatud väga konservatiivselt, kuid analüütikute hinnangul kasutavad mõned neist seda kas ülevõtmisteks või aktsiate tagasiostmiseks.

Reitinguagentuuri Fitch hinnangul on tehnoloogiaettevõtete bilansis kokku 260 miljardit dollarit, mis teeb nad suurima vaba rahaga sektoriks. Umbes 100 miljonit sellest on väljaspool USAd.

Tehnoloogiaettevõtetest on enim vaba raha võrguseadmete tootjal Cisco Systems, mille bilansis olev raha, 29,5 miljardit dollarit, jääb alla vaid naftagigant Exxon Mobili 31,4 miljardile dollarile, ehkki turuväärtuselt on Cisco alla veerandi Exxon Mobili omast.

Raharikkad tehnoloogiagigandis on veel Apple (25,6 miljardit dollarit), Microsoft (20,7 miljardit), Google (15,9 miljardit) ning IBM (12,9 miljardit). Isegi ettevõtted, mille aktsiate hinnad on kõvasti kukkunud, võivad istuda üsna suure rahahunniku otsas. Üheks taoliseks on tarkvarafirma Sun Microsystems, mille bilansis on raha 2,6 miljardit dollarit, olles ise turuväärtusega 3,8 miljardit. Analüütikute arvates on Sun võimalikuks ülevõtmisobjektiks Hewlett-Packardile, IBM-le, Dellile või Ciscole.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112indrek.kald@gmail.com
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150ana.madismae@aripaev.ee