27. aprill 2009
Jaga lugu:

Andmekaitse inspektsioon: isikukood pole salajane teave

Andmekaitse inspektsioon koostas isikukoodi kasutamise kohta juhise, mille eesmärgiks on lükata ümber levinud väärarusaam isikukoodi konfidentsiaalsusest.

Inspektsiooni selgitusel ei kuulu isikukood seaduse kohaselt delikaatsete isikuandmete hulka ja seega pole põhjust varjata seda enam kui näiteks inimese nime või sünniaega.

"Ettekujutus isikukoodi salajasusest on laialt levinud ka ametiasutustes. Näiteks arvatakse tihti, et dokumentidele juurdepääsupiirangu kehtestamiseks piisab, kui lisada dokumenti isikukoodid. Isikukoodi kasutamine ei ole iseenesest aluseks juurdepääsupiirangu kehtestamisele," teatas andmekaitse inspektsioon.

Küll aga peaksid asutused ja ettevõtted arvestama isikuandmete kasutamisel minimaalsuse printsiibiga. Näiteks oma töötaja või kliendi tuvastamiseks piisab kirjas, käskkirjas või muus dokumendis üksnes tema nimest ja ametist/aadressist. Mõned ettevõtted pakuvad internetis teenuseid, tuvastades klienti isikukoodi järgi. Kuivõrd isikukoodi on kerge teada saada, jääb see kliendi tuvastamisel suhteliselt ebausaldusväärseks vahendiks ja seega ka teenusepakkuja enda riskiks, teatas inspektsioon.

Isikukoodi kasutamise juhis asub andmekaitse inspektsiooni kodulehel.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee