Interneti Facebooki suhtluskeskkonnas levib
salasõnu õngitsev pahavara. Viirus on tavapärastest salakavalam, sest see näib
sõbralt tuleva sõnumina, kirjutas Helsingin Sanomat.
Viirus saadab kasutaja profiilist lingi, mille taga on Facebooki kirjutamisleheküljega äravahetamiseni sarnane lehekülg. Salasõna sisse löönud kasutaja profiili kasutatakse rämpsposti edastamiseks. Programm suudab saata sadu rämpskirju mõne tunniga. Sõnumid on ingliskeelsed.
Facebooki teatel on viirus levinud viimaste nädalatega üle maailma. Luureprogrammi ohvriks sattunute salasõnad on suletud ja kasutajatele on saadetud e-postiga ettepanek vahetada salasõna.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?