Hasartmänguseaduse veel mittekehtiv säte
kohustab internetiteenuse pakkujaid takistama juurdepääsu sidevahendi vahendusel
pakutavale ebaseaduslikule kaughasartmängule, ütles rahandusministeeriumi
ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna peaspetsialist Sören Meius
"Seega ei ole teenusepakkujatel kohustust teha midagi enne, kui nad on teada saanud, et tegemist on ebaseadusliku hasartmänguga," rääkis Meius, viidates uuest aastast kehtima hakkavale hasartmängumaksuseadusele.
Tehniliselt on see tema sõnul plaanis korraldada nii, et maksu- ja tolliamet, kes teostab hasartmängude üle järelevalvet, annab teenusepakkujatele avastatud ebaseaduslike hasartmängukorraldajate identifitseerimiseks vajaliku teabe ning internetiteenuse pakkujad peaksid nendele ligipääsu piirama.
Samas on Meiuse sõnul rahandusministeeriumi poole pöördunud Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, paludes nimetatud sätet veel enne selle jõustumist muuta. "Rahandusministeerium on saatnud neile omapoolse muudatusettepaneku, kuid pole käesolevaks hetkeks veel tagasisidet saanud. Ettepaneku sisuks oli olemasoleva sätte täpsustamine, nimelt sisaldab see ka võimalust, et juhul kui internetiteenuse pakkuja avastab ise ebaseadusliku kaugharastmängu, siis ta peaks ise olukorda hindama. Ilmselt oleks halduskoormus tõepoolest väiksem kui teenusepakkujad ise selliseid hinnanguid andma ei peaks ning lähtuksid maksu- ja tolliameti haldusaktidest," selgitas ta. Meius märkis, et teatud kodulehtede piiramine on vaid üks võimalustest ebaseaduslikke hasartmänge takistada, et lisaks jõustuvad uuest aastast ka sätted maksete teostamise piiramiseks ning piirangud reklaamile. "Uuest aastast on kõikidel hasartmängukorraldajatel võimalik oma tegevus legaliseerida, mis koos soodsa maksumääraga peaks rikkumiste arvu vähendama. Mängijate karistamist ette ei nähta," sõnas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Regulatsiooni eesmärgiks on Meiuse sõnul tagada, et interneti hasartmängud oleksid korraldatud võrdsetel alustel ja seadusandja kehtestatud tingimustele vastavalt legaalsed korraldajad ei peaks konkureerima illegaalsetega.
mis on misKaughasartmäng
Hasartmängude korraldamise viis, kus mängu tulemus selgitatakse elektroonilisel seadmel ja mängija saab mängus osaleda elektroonilise sidevahendi, sealhulgas telefoni, Interneti ja ringhäälingu vahendusel.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.