21. september 2009
Jaga lugu:

Riigihanked kolivad internetti

Rahandusministeerium ja Tieto Estonia AS allkirjastasid lepingu e-riigihangete keskkonna väljatöötamiseks. Uus keskkond aitab muuta hankeprotsessi kiiremaks, läbipaistvamaks ja keskkonnasäästlikumaks, teatas ministeerium.

Alates järgmise aasta märtsist on võimalik pakkumusi esitada ning neid avada ja menetleda elektroonselt. 2010. aasta jooksul lisanduvad ka dünaamilise hankesüsteemi loomise ja e-oksjoni korraldamise võimalused. Loodav e-riigihangete menetlemise keskkond ühendatakse olemasolevat riigihangete registrit ja juhendmaterjale koondava kodulehega, nii et kõik hangetega seonduv saab olema ühes kohas.

E-riigihangete keskkonna kasutamine saab olema nii hankijatele kui pakkujatele tasuta. Ühtne hangetesüsteem on otstarbekam ja kasutajatele lihtsam kui iga riigiasutuse poolt eraldiseisvate lahenduste rakendamine.

Käesoleva aasta 1. detsembrist jõustuvad ka riigihangete seaduse sätted, mis võimaldavad riigihangete läbiviimisel laialdasemalt elektroonilisi vahendeid kasutada.

E-lahenduse väljatöötamiseks korraldas rahandusministeerium avatud hanke, millel osales 5 firmat. E-riigihangete keskkonna arendustööd maksavad 4,8 miljonit krooni ning seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee