Eesti üliõpilased kavatsevad Moskva
ülikoolis toimuval teadusfestivalil saata kosmosesse oma satelliit.
Ettevõtmise õnnestumise korral võib sellest kooruda välja oluline läbimurre planeetidevahelistes reisides, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Kahe aasta pärast valmistuvad tudengid katsetama traatidest purje, mis võib anda kosmosesõidukile 50 kilomeetrini sekundis ulatuva kiiruse.
"Satelliidil on elektronkahur, mis pidevalt viskab elektrone satellidilt minema. Need traadid on kõik positiivselt laetud, ning kuna ka päikesetuul on positiivne, siis need positiivsed laengud tõukuvad ning satelliit läheb edasi," selgitas Eesti tudengisatelliidi programmi esindaja Katrin Tuude.
Tartu Ülikooli loodusteaduskonna õppeprodekaan Mart Noorma sõnul on inimesed satelliitprojektist väga huvitatud: "Ma olen siin Vene noortega rääkinud ja nad on meie projektile väga entusiastlikult kaasa mõelnud."
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Tehnoloogia kiire areng on toonud kaasa palju uusi võimalusi, mis lihtsustavad meie igapäevaelu ja muudavad otsuste langetamise palju mugavamaks. Digitaalne vastutustunne muutub üha olulisemaks, kuna meie tegevused ja valikud internetis mõjutavad mitte ainult meid endid, vaid ka meie ümbruskonda, sealhulgas meie privaatsust ja levivat väärinfot.