3 november 2009
Jaga lugu:

LHV: vaevalt ükski väikeaktsionär TeliaSoneraga kohtusse läheb

Vaevalt hakkab mõni Eesti Telekomi väikeaktsionär TeliaSoneraga kohtus vaidlema Telekomi aktsiate ülevõtmishinna üle, ütles LHV analüütik Kristo Oidermaa.

"Vaadates Eesti Telekomi aktsionäride struktuuri, siis kahtlen, et leidub väikeaktsionäre, kes soovivad hakata kohtus TeliaSoneraga vaidlema, kuna protsess võib olla pikk ja kulukas," põhjendas ta.

"Samuti näitas Eesti riigi poolne pakkumise aktsepteerimine välismaise nõustaja soovitusel, et nende arvates on hind õiglane. Seega ei usu, et TeliaSonera ülevõtupakkumist muudab," lisas Oidermaa.

Tema sõnul kirjutas LHV esmase pakkumise järgselt avaldatud analüüsis, et nende jaoks on pakkumine liiga madal. "Samas dividendidega korrigeeritud uus ülevõtupakkumine ei jäänud LHV ootustest väga kaugele," kinnitas analüütik.

Oidermaa nõustus Kawe Kapitali partneri Kristjan Hänniga, et riigi jaoks oli tehtud pakkumine parem. Nimelt saavutas Eesti riik TeliaSoneraga aktsia hinna üle peetud läbirääkimistel Soome-Rootsi telekomi lubaduse maksta järgmisel kolmel aastal sada protsenti kasumist dividendidena välja. Riik teenib sealt aga tulumaksu.

Arvestades, et Eesti Telekom maksab tänavu neljandas kvartalis dividendidena välja kogu eelnevate perioodide jaotamata kasumi, jäävad dividendid järgneval kolmel aastal (2009-11) alla 8,6 krooni aktsia kohta, ütles Swedbank Marketsi analüütik Marko Daljajev 22. oktoobril.

Eesti riik on teeninud oma osaluselt Eesti Telekomis alates 2004. aastast riigieelarvesse dividendidena 2,18 miljardit krooni.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112indrek.kald@gmail.com
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150ana.madismae@aripaev.ee