Ericsson tahab Rootsis kinni panna Gävle tehase ja vähendada Borasis töötajate arvu, kirjutab Taloussanomat
Ettevõtte teatel puudutavad koondamised 946 töökohta, sealhulgas Gävle tehasest 856 töökohta ja Borasist 90 töökohta.
Ettevõtte tegevjuhi Carl-Henric Svanbergi sõnul tulenevad koondamised üheaegselt nii töö hulga vähenemisest kui ka ettevõtte efektiivsuse suurendamisest. "See on meile raske päev," ütles ta.
Gävle tehase sulgemine ja Borasi töötajate koondamine tuli Ericssoni inseneridele üllatusena. "Ei osanud selliseid teateid oodata. See tuleb täieliku üllatusena," ütles insenere esindava Civilingenjörsförbundeti juht Johanni Samalistu Dagens Industri veebiväljaandele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ericsson valmistab Gävles kolmanda põlvkonna mobiilivõrgus kasutatavaid seadmeid, lisaks on ettevõttel seal suur logistikakeskus.
Tehase töötajaid esindava IF Metallklubbeni juhi Anne Hillini ütlusel osati mingisugust taolist teadet oodata. "Aga olen siiski üllatunud, et see tuli just nüüd. Tellimustega on praegu OK," ütles ta.
Ericssoni metallitöötajaid esindava Göran Zetterlundi sõnul on tegemist suure tragöödiaga niigi suure töötuse all kannatavale Gävlele. "Ajastus on äärmiselt halb, jõuludeni on vaid kaks nädalat. Aga see näitab, et ettevõttel pole kaastunnet ega austust," lisas ta.
"See aga ei ole veel kogu tõde. Lisaks kaob ligi 350 töökohta madala kulutasemega riikides nagu Eesti, Hiina ja India," ütles Zetterlund di.se-le.
Soome Nokia Siemens Networksi ja Hiina Huaweiga võistlev Rootsi Ericsson on juhtiv võrgutoodete valmistaja. Turu-uuringufirma Dell'Oro oktoobrikuise hinnangu järgi kuulub Ericssonile 32 protsenti tegevusala käibest.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?