24. juuli 2010
Jaga lugu:

Äike rikkus juulis 200 elektroonikaseadet

Juulikuu kahe esimese nädalaga registreeris Elion ligi 200 äikesest tingitud elektroonilise seadme kahjustust. Pooltel juhtudest pole seadmed enam kasutuskõlblikud.

Äikesest kahjustatud seadmele, sh ruuterile ja digiboksile, ei laiene garantii, kuna tegemist pole tootja poolse veaga. Seega tuleb kliendil kanda seadme remondi või uue seadme ostu kulud, teatas Elion.

Alati ei pruugi pikne lüüa otse elektri- või telefoniliinidesse, ülepinge tekkeks ning elektroonika rikkumiseks piisab ka 2 km kaugusel toimuvast elektrilöögist.

Ruuteri või digiboksi äikesekahjustuse võib tingida ühtemoodi see, kui seadmed on vooluvõrgus või kui andmesidekaabel on kaablivõrku ühendatud.

Sel nädalavahetusel on oodata peaaegu kõikjal Eestis äikest. Oma elektroonikaseadmeid saab võimaliku ülepinge eest kaitsta järgmiselt.

1. Kõuemürinat kuuldes või kodust lahkudes

     - lülitage välja kõik võimalikud elektroonikaseadmed;     - eemaldage seadmete voolujuhe vooluvõrgust;     - eemaldage seinakontaktist ka kõik kaablid (telefoni- ja internetikaabel, televisioonikaabel, kui kasutate kaabeltelevisiooni).

2. Lisavõimalusena soovitame kasutada ülepingekaitset, kuid see kaitseb vaid juhul, kui hoones või korteris on korralik maandusega vooluvõrk.

3. Kindlasti tasub lasta üle kontrollida ka elamu vooluvõrk, et see oleks maksimaalselt äikese eest kaitstud. Samas tasub meeles pidada, et piksekaitse kaitseb pikse otselöögi korral küll hoonet, aga mitte hoones olevaid seadmeid.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt