Soome ettevõtted teevad aastas kuni miljardi euro suurusjärguni küündivaid kasutuid IT-investeeringuid, vahendab värske uuringu tulemust Yle Uutiset.
Värskete uuringute järgi ei suurenda IT-investeeringud tööviljakust, sest töötaid ei jõuta koolitada ja töö tempo hoopis aeglustub. Raha läheb raisku nii riigi suurfirmades kui ka väiksemates ettevõtetes.
Töökohale muretsetud uus IT-park ei suurenda enamasti oodatud määral tootlikkust, selgub Soome Aalto ülikoolis tehtud ulatuslikust uuringust. Investeeringu mõju võib osutuda hoopis vastupidiseks, kui töötajaid pole korralikult koolitatud ja nad ei oska uusi võimalusi kasutada. Tööd peatuvad, motivatsioon kannatab ja see läheb ettevõtetele ja kogu ühiskonnale kalliks maksma.
Soome arvutiturul liigub aastas ligikaudu 1,5 miljardit eurot. Aalto ülikooli uuringu järeldused näitavad, et kui hiidinvesteeringutest ei saada kasu koolituse või motivatsiooni puudumise tõttu, läheb raisku sadu miljoneid eurosid ja isegi kuni miljard eurot aastas.
Vähemalt küsitluse tulemusel selgus, et positiivset tulemust enamasti ei saada. Suurem osa küsitlusele vastanutest pidas töökoha arvutikasutusjuhendeid ebapiisavateks. Maid mõni protsent vastanutest arvas, et asjad on korras ja uue tehnoloogia kasutamine sujub probleemideta.
Suuri ettevõtteid esindas uuringus TeliaSonera, küsimustele vastas ka 700 väiksema ja keskmise suurusega firma esindajat.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
IT-projektide juurutus ei ole sprint, vaid maraton. Kui ettevõte alustab uue ERP- või muu IT-lahenduse juurutamist, loodetakse sageli, et kõik õnnestub kohe esimesel katsel. Statistika aga näitab, et ligi 60% projektidest ei takerdu mitte tehnoloogia, vaid inimeste tõttu. Mis põhjustab tõrkeid ja kuidas neid ennetada?