Ühinemise eesmärk on ühendada suures osas kattuva kliendibaasiga ettevõtete tugevused, mis võimaldaksid tõsta teenuste ja teeninduse kvaliteeti ning tulla uue majanduskasvu ajaks turule uute teenustega, teatas Elion.
Elioni juhatuse esimehe Valdur Laidi sõnul on ühinemine igati loogiline samm nii klientide kui ka ettevõtete seisukohast. „IT- ja telekomiteenused on väga tihedalt seotud, meie suurkliendid kattuvad pea täiel määral, kuid seni teenindasime neid kumbki eraldi. Kliendi jaoks ei ole see kindlasti parim lahendus. Leidsime, et ühendades meie tugevused, suudame luua sünergiat, millest kõik osapooled võidaksid. MicroLink on tugev keerulistes erilahendustes, Elionil on aga laialdased kogemused suure kliendibaasi teenindamisel,“ selgitas Laid ühinemise põhjusi.
„Leidsime koos MicroLinki juhtidega, et edu aitab saavutada see, kui lähtume oma tegevuses samadest eesmärkidest ja põhimõtetest. Lihtsalt tihedam koostöö ei ole siin lahendus, seepärast jätkame ühe ettevõttena,“ lisas Valdur Laid.
„Meilt on palju küsitud, kas ja mis muutub pärast ühinemist. Kui midagi ei muutuks, oleks ühinemine põhjendamatu. Klientide jaoks läheb elu lihtsamaks, esiteks sellepärast, et teenindame neid ühiselt, samuti saame tänu ühinemisele tuua turule uusi teenuseid, mida kliendid on oodanud. Samuti saame oma tugevusi ära kasutades pakkuda keerulisi IT- ja telekomiteenuste lahendusi ka neile ettevõtetele, kelle jaoks need täna on kättesaamatud olnud,“ rääkis MicroLinki juhatuse esimees Enn Saar.
Alustatud ühinemisprotsess on plaanis lõpule viia aprilli alguseks 2011. Pärast ühinemist jätkavad Elion ja MicroLink tegevust Elioni kaubamärgi all. „Meie soov on olla kliendi poole ühe näoga. On igati loogiline, et ühtse juhtimise ja eesmärkidega ettevõte kannab samu väärtusi ja identiteeti, mille üheks kandjaks on ka kaubamärk,“ selgitas Elioni juhatuse esimees Valdur Laid.
Elion ja MicroLink kuuluvad koos EMT-ga Eesti Telekomi kontserni, mille omanik on TeliaSonera. Elionis töötab 1200 inimest, ettevõtte käive oli 2009. aastal 191 miljonit eurot (2,987 miljardit Eesti krooni) ja kulumieelne kasum 59 miljonit eurot (925 miljonit krooni). MicroLinkis töötab 200 inimest, 2009. aastal oli ettevõtte müügitulu 16,2 miljonit eurot (253,4 miljonit krooni) ja kasum 0,3 miljonit eurot (4,1 miljonit krooni).
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb