Jaapani suurimad telefonide, televiisorite ning kiipide tootjad teenivad sel aastal kokku 17 miljardi dollarit kahjumit. See on kõigest kolmandik summast, mille plaanib tootearendusse investeerida Lõuna-Korea konkurent Samsung Electronics.
Sony enam kui kahekordistas 31. märtsil lõppeva fiskaalse aasta kahjumiprognoosi, kirjutab Bloomberg. Samal ajal on Panasonic ja Sharp ennustanud firma läbi aegade suurimat kahjumit.
Kui need kolm firmat prognoosivad 17 miljardi dollarilist kahjumit, siis Aasia suurim tarbeelektroonikafirma Samsung teatas, et investeerib 22 miljardit dollarit arendusse ja laienemisse.
Jaapani firmad on tugeva löögi saanud kallinenud jeenist, Tai üleujutustest ja Jaapani märtsikuisest maavärinast ning lisaks on jahtunud tarbijate huvi nende televiisorite vastu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Asjatundjate hinnangul ei pruugi firmad enam kaotatud maad Apple'i või Samsungiga tasa teha. See on omakorda sundinud jaapanlasi keskenduma sektoritele nagu meditsiinitehnika, päikesepaneelid ja taaslaetavad akud, mis aitaks käivet ja kasumit kasvatada.
"Jaapani tarbeelektroonikafirmad on täiesti kokku kukkumas," ütles Bloombergile Stats Investment Managementi fondijuht Masamitsu Ohki. "Nad peavad konkureerima ideedega, mitte tehnoloogiaga," lisas ta.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.