9 veebruar 2012

Lõuna-Euroopa kahjustas Vodafone'i kvartalit

Maailma suurim telekommunikatsioonifirma Vodafone tegi kolmandas kvartalis oodatust kergelt nõrgema tulemuse, sest tugeva arenevate turgude ja Põhja-Euroopa tulemuse nullisid ära nõrk Hispaania ja Itaalia.

Vodafone säilitas terve aasta väljavaate. Firma teatel oli teenuste orgaaniline kasv 0,9%, samas kui Reutersi küsitletud analüütikud ootasid kasvu 1,1%.

Oodatust kehvem oli ka Euroopa orgaaniline käibekasv, mis kukkus 1,7%. Peamiseks põhjuseks Itaalia, Hispaania ja Kreeka tarbijad, kes tunnetavad halbu aegu ning see vähendas firma kahe suure Põhja-Euroopa turu ehk Suurbritannia ja Saksamaa tulemusi.

Analüütikud ootasid, et Euroopa käive kukub Vodafone'il 1,4%. Seejuures olid eriti nõrgad Hispaania ja Itaalia, kus käive kukkus vastavalt 8,8% ja 4,9%.

"Probleemide üks põhjus on Itaalia," ütles Espirito Santo analüütik Will Draper Reutersile. "Kuigi Hispaania on ka halb, siis numbrid on oodatust veidi paremad. Numbrid jäävad konsensusele kergelt alla, kuid vahepeal on ilmselt Itaalia tarbijakindlus oluliselt kahanenud," lisas analüütik. 

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821