• 13.03.12, 13:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Yahoo süüdistab Facebooki ideedevarguses

Facebook peab vahetult enne börsileminekut hakkama tegelema konkurendi Yahoo patendisüüdistustega.
„Paljud tehnoloogiad, millel Facebook põhineb, on algselt loodud Yahoo poolt,“ kõlab Yahoo poolne süüdistus. Yahoo nõuab Facebookilt kahjutasu, selle summat küll nimetamata. Facebooki jaoks on seis ebamugav, kuna süüdistus võib kahjustada eelseisvat börsileminekut.
Yahoo väidab, et on loonud terve rea sotsiaalvõrgustike alusfunktsioonidest nagu näiteks teate saatmine, uudisteteavitus või kommenteerimine. Konkreetselt on jutt 10 patendist, mida Facebook on väidetavalt rikkunud.
„Me kaitseme end kõigi vahenditega selle kummalise aktsiooni eest,“ teatas Facebook, väljendades pettumust, et pikaajaline partner kasutab selliseid vahendeid.
Yahoo ja Facebook on põhikonkurendid internetireklaami alal. Facebook on viimastel aastatel kasvanud kiiremini, omades 845 miljonit kasutajat. Yahool on kasutajaid 700 miljonit, kuid sissetulekud kahanevad.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 10:01
Tippettevõtte juht: IT tulevik on meeletu – mis järgmiseks?
Nõudlus innovaatiliste lahenduste järele on suurem kui kunagi varem. Ettevõtted seisavad silmitsi üha keerukamate ohtudega, alates lunavara rünnakutest kuni andmetöötluse geopoliitiliste aspektideni. Samuti tuleb sammu pidada võimsate tehnoloogiliste arengutega: kvantarvutid ning ettevõtte andmete ülesed otsingusüsteemid on vaid mõned neist.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele