Luuakse arenduskontor Eestisse
Raha kavatsetakse Jakobsi kinnitusel kasutada eelkõige selleks, et kiiremini edasi liikuda, meeskonda suurendada ning inimesi palgata. "Täna oleme väga tugevad disainiringkonnas, aga meie eesmärgiks on eelseisva 10-12 kuu jooksul jõuda uute sihtgruppideni. Lisaks plaanime end Eestis sisse seada," rääkis Jakobs.
Eestisse arenduskontori loomiseks on esimesed sammud tehtud ning inimeste palkamine ja kontoripinna otsimine käib täies hoos. Kui täna tegelevad tootearendusega täiskoormusega kaks inimest, siis peatselt kasvatatakse tootearendusmeeskond viie-kuue liikmeliseks. Jakobs loodab, et juuniks ollakse end Tallinnasse sisse seatud.
"Oma esimese aasta jooksul oleme saanud tuntuks eriti disainiringkonnis - disainerid ja arendajad leiavad meie teenuse kaudu iga päev tööd ja koostööpartnereid. Nüüd tahame laieneda teiste sihtgruppideni ja muutuda platvormiks, mis toimib laiema kasutajatebaasi jaoks," rääkis Jakobs edasistest plaanidest.
Silicon Valleys ruumi on
Suurema osa ajast Silicon Valleys resideeruv investor Allan Martinson on Zerply tegevusega kursis ning teab nii meeskonda kui toodet. Tema hinnangul on sellel idufirmal perspektiivi.
Tänaseks on Martinsoni sõnul Silicon Valleys kanna kinnitanud juba 10-12 sarnast Eesti juurtega idufirmat ning ruumi jagub kindlasti veelgi. Investoritelt pole aga lihtne rahastust saada. "Kui on hea tiim ja korralik tootekontseptsioon, ei ole investeering üldjuhul tõstmata jäänud," nentis ta.
Zerply on professionaalne võrgustik, mis keskendub inimestele sellistel tegevusaladel, mis lähtuvad oma töös portfellist (work out of portfolios) - loominguline klass, mis moodustab näiteks kolmandiku Ühendriikide tööjõust. Selle hulka kuuluvad inimesed alates disaineritest, arhitektidest ja arendajatest muusikute ja modellideni. Zerply pakub platvormi, kus nad saavad esitleda ennast, oma oskusi ja saada ühendusse teiste inimestega, kellega neil on ühised huvid.