Andmekaitse Inspektsiooni aastaraamatust selgub, et järjest enam tasutakse Interneti kaudu osutatavate teenuste või müüdavate kaupade eest väikesi summasid.
Väikeste summade tasumise juures on omad ohud – Andmekaitse Inspektsioon arvab, et saadud info pole anonüümne ning seda võidaks ära kasutada näiteks reklaami huvides.
Näiteks ostetakse nutitelefoni rakendusi, tasutakse võrgus kättesaadava ajakirjanduse lugemise eest artiklipõhiselt. Selliste tasuliste teenuste pakkujatel on võimalus Andmekaitse Inspektsiooni aastaraamatu andmetel maksete kohta saadud andmeid ära kasutada reklaami eesmärgil. Võimalik, et hiljem on isegi tuvastatav, kes, mis ajal ja millist artiklit luges.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Enamik interneti maksevahendeid ei võimalda anonüümsust. Anonüümsed ettemaksukaardid ei ole kuigi laialt levinud.
Andmekaitse Inspektsiooni töögrupp rõhutab, et õigusaktid ei tohiks keelata anonüümseid makseid. Seadusandjad peaksid just kohustama anonüümsete ja pseudoanonüümsete maksete kasutamist ning teenusepakkujad peaksid neid võimaldama. Kasutajatele tuleks selgitada makseviisi valikuid.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.