Nüüdsest saavad Android mobiiltelefonide ja tahvelarvutite kasutajad anda dokumentidele digiallkirja otse seadmes, teatab EMT.
Digiallkirjastatud dokumentide avamiseks ja digiallkirja tuleb Google Playst (endine Android Market) alla laadida tasuta rakendus Digidoc või selle rakenduse uuendus (kui rakendus, mis võimaldas digiallkirjastatud dokumente avada, on juba laetud). Tegu on EMT ja Finestmedia koostöös valminud rakendusega, mille testimisse oli kaasatud ka Sertifitseerimiskeskus.
"Peatselt saab digiallkirja anda ka iOS nutitelefonides ja tahvelarvutites," ütles Finestmedia tegevjuht Priit Penjam.
Finestmedia on Eestis ja Soomes tegutsev tarkvara arendusfirma, kelle nutitelefoni rakenduste arendamise osakond on Eesti suurim. Finestmedia on osalenud mitmete eestlastele tuntud rakenduste arendamisel, nagu TaxiPal, Elioni minuTV, Delfi jpt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
EMT on Eesti juhtiv mobiilsideoperaator, kes töötas välja mobiili vahendusel digiallkirjastamist võimaldava Mobiil-ID teenuse. Praeguseks on Mobiil-ID saanud riiklikud sertifikaadid, mis võimaldasid kasutada Mobiil-ID teenust ka eelmisel aastal Riigikogu valimistel hääle andmiseks.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Pilveteenustega seotud arveldamine võib tekitada omajagu peavalu. Crayon koondab Amazon Web Service’i (AWS) kulud ühele arvele, annab reaalajas ülevaate tegelikest kuludest ning aitab andmepõhiste soovitustega kulusid kontrolli all hoida. Klientide jaoks on tulemus vähem manuaalset tööd ja ebameeldivaid üllatusi ning rohkem kontrolli ja kokkuhoidu.