MTÜ Eesti Interneti Kogukond korraldatud Eesti interneti konverentsil ütles internetiõiguse spetsialist Karmen Turk, et kohtulahendite järgi otsustades tsenseerib Eesti internetti Euroopast innukamalt.
“Euroopa Kohtu viimaste aastate lahendid näitavad, et portaale ei kohustata otseseks tsensuuriks. Meil näitas Leedo versus Delfi kohtuasi, et kohus võib sundida karmimaks tsensuuriks,” selgitas Turk.
Turki sõnul on viimasel ajal Euroopa Kohtu lahendites domineerinud mõtteviis, et kommentaari eest peab vastutama selle postitaja, mitte kanal, mille vahendusel kommentaar avaldati. Delfi-Leedo kohtuasi on praegu edasi kaevatud Euroopa Inimõiguste kohtusse, kust lahend peaks tulema aastavahetusel.
Konverentsil esinesid justiitsministeeriumi intellektuaalomandi ja karistusõiguse jurist Tanel Kalmet, rahvusvahelisel tasemel valdkonnaga tegelenud (ÜRO, EL) Karmen Turk, IT Kolledži endine rektor Linnar Viik, autoriõiguse ekspert Peeter P. Mõtsküla, Riigikogu liige Juku-Kalle Raid, Eesti Ekspressi uuriv ajakirjanik Askur Alas, MTÜ Eesti Interneti Kogukonna juhatuse liige Jaagup Irve, Wikimedia Eesti juhatuse liige Raul Veede ja Internet Society Euroopa regionaalbüroo direktor Frédéric Donck.
Eile ja täna peetav konverents toimub koostöös rahvusvahelise Internet Societyga.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.