MTÜ Eesti Interneti Kogukond korraldatud Eesti interneti konverentsil ütles internetiõiguse spetsialist Karmen Turk, et kohtulahendite järgi otsustades tsenseerib Eesti internetti Euroopast innukamalt.
“Euroopa Kohtu viimaste aastate lahendid näitavad, et portaale ei kohustata otseseks tsensuuriks. Meil näitas Leedo versus Delfi kohtuasi, et kohus võib sundida karmimaks tsensuuriks,” selgitas Turk.
Turki sõnul on viimasel ajal Euroopa Kohtu lahendites domineerinud mõtteviis, et kommentaari eest peab vastutama selle postitaja, mitte kanal, mille vahendusel kommentaar avaldati. Delfi-Leedo kohtuasi on praegu edasi kaevatud Euroopa Inimõiguste kohtusse, kust lahend peaks tulema aastavahetusel.
Konverentsil esinesid justiitsministeeriumi intellektuaalomandi ja karistusõiguse jurist Tanel Kalmet, rahvusvahelisel tasemel valdkonnaga tegelenud (ÜRO, EL) Karmen Turk, IT Kolledži endine rektor Linnar Viik, autoriõiguse ekspert Peeter P. Mõtsküla, Riigikogu liige Juku-Kalle Raid, Eesti Ekspressi uuriv ajakirjanik Askur Alas, MTÜ Eesti Interneti Kogukonna juhatuse liige Jaagup Irve, Wikimedia Eesti juhatuse liige Raul Veede ja Internet Society Euroopa regionaalbüroo direktor Frédéric Donck.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eile ja täna peetav konverents toimub koostöös rahvusvahelise Internet Societyga.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?