Täna, 22. oktoobril arutatakse Riigikogus avalilku teabe seaduse muutmise eelnõu (263 SE), mis käsitleb riiklike andmekogude avalikustamist.
Arutelul osalevad justiitsminister Kristen Michal, Riigi Infosüsteemi Ameti esindajad, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu tegevdirektor Jüri Jõema, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juhatuse liige Urmas Kõlli ning MTÜ Eesti Interneti Kogukond esindaja Siim Tuisk.
Riigikogu liikme Andrei Korobeiniku sõnul on eelnõu eesmärk viia Eesti õigusaktid vastavusse Euroopa Parlamendi nn open data direktiiviga, mis pärineb aastast 2003. "Teiste sõnadega on eelnõu eesmärk avaliku teabe taaskasutatavaks tegemine. Selle abil õnnestub stimuleerida uute toodete ja teenuste loomist erasektoris, mis pikas perspektiivis säästab maksumaksja raha, kuna riik ei pea neid teenuseid ise looma ja nende peale raha kulutama," lisas Korobeinik.
Seotud lood
Uut äri alustades keskendutakse sageli tootele, teenusele või turundusplaanile, kuid üha enam digitaliseeruvas maailmas on üheks kõige olulisemaks väärtuseks sinu brändi identiteedis kujunemas domeen. Miks on seda vaja, kuidas seda valida ja millistele trendidele peaksid aastal 2025 tähelepanu pöörama? Tuginedes nii Eestist kui ka raja tagant saadud kogemustele panime sulle kokku ülevaate, mis peaks aitama sul domeenidega seotud maailmas hõlpsamini orienteeruda.