• 10.04.13, 16:48
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

ASI võis teenida Mendeley müügiga ülihea tootluse

Ehkki ametlikult pole teada, palju teenis Eesti investeerimisfirma Ambient Sound Investments (ASI) virtuaalse koostöökeskkonna platvormi Mendeley osaluse müügi pealt, võib spekuleerida, et kasum võis olla vähemalt kümnekordne.
Tehnoloogiauudiseid ja -analüüse vahendava saidi Techcrunh andmeil võis maailma juhtiv haridussektori kirjastusfirma Reed Elsevier kogu aktsiapaki ära osta 69-100 miljonit dollari (53-76 miljonit eurot) eest.
ASI osaluse suurust Mendeleys pole müügitehingus ega ka investeerimisfirma aruannetes välja toodud. Küll aga on teada, et koos riskiinvestorite Stefan Glänzeri ja Alex Zubillaga olid nad 2008. aastal esimesed julged, kes aasta varem loodud koostöökeskkonna saidile raha investeeringuteks andsid.
Tollane kolme investori rahapaigutus ulatus Techcrunhi andmeil kokku 2 miljoni dollarini (1,5 miljoni euroni).

Artikkel jätkub pärast reklaami

Lisaks investeerisid Access Industries, Passion Capital, Tom Glocer ja Andurance Ventures alles millalgi sel aastavahetusel Mendeleysse alla 10 miljoni dollari (7,6 miljonit eurot), kuid tõenäoliselt tuli neil maksta osaluse eest juba märksa krõbedamat hinda, kuna toona käisid juba ettevõtte ülevõtmisspekulatsioonid.
Seega ei maksa imestada, kui ASI võis veidi enam kui neli aastat kestnud ja ehk poole miljoni euro suuruse investeeringu pealt teenida vähemalt kümnekordset tulu.
Ambient Sound Investments on 2003. aastal Skype’i eestlastest kaasasutajate loodud investeerimisettevõte. ASI on teinud investeeringuid üle 30 ettevõttesse Aasias, Ameerika Ühendriikides ja Euroopas. Mendeley tehing on ASI jaoks neljanda portfelliettevõtte müük.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 10:14
Smart-ID, AI ja null paberit: uus tarkvara võimaldab koosolekuid pidada detailidesse takerdumata
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele