Ave Lepik • 23. mai 2013
Jaga lugu:

Aasta parim noorteprojekt on androidõpik

Eile selgusid ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM ettevõtlikkusideede konkursi „Olen ettevõtlik“ võitjad. Peavõit läks Saaremaa ja Pärnumaa meeskonnale, kes lõi innovatiivse ja interaktiivse õppeplatvormi „AndroidÕpik“.

Võidutiim pakub kirjastustele võimalust muuta paberõpikud tahvelarvutipõhiseks. See muudaks noormeeste sõnul õpetamise ja õppimise tänapäevasemaks, mugavamaks ja meeldejäävamaks.

Projektijuhi Mikk Kärneri sõnul ei ole AndroidÕpik paberõpikute koopia.

„AndroidÕpikutes on liikuvad pildid, mängud, videod ja animatsioonid, mida paberõpik kasutada ei võimalda. Valmis on õpiku toimiv prototüüp ja oleme koostanud näidismaterjalid kahe kolmanda klassi loodusõpetuse õpiku peatüki põhjal. Meie eesmärk on võtta järgmisel aastal AndroidÕpik kasutusele viies Eesti koolis ja arendada platvorm veelgi kasutajasõbralikumaks,“ selgitas Kärner.

ENTRUMI kolmandal hooajal jõudis finaali koguni 147 osalejat, ehk rekordarv Viljandi-, Hiiu-, Saare- ja Pärnumaa koolinoort.

ENTRUM programmi algataja on Eesti Energia. Pärnu kontserdimajas toimunud auhinnagalal osales ka president Toomas Hendrik Ilves, kes ettevõtlikke koolinoori tunnustas.

 

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee